Trwa ładowanie...
d1bkrp5
Ludzie

Przegląd winietek ślubnych

Jaka jest rola winietek ślubnych? Ich główna funkcja sprowadza się oczywiście do wskazania gościom przydzielonych im wcześniej miejsc. Każda przyszła Para Młoda wie, że rozmieszczenie tak znacznej liczby osób – które nie zawsze darzą się wzajemną sympatią lub pochodzą z różnych kręgów znajomych – jest nie lada wyzwaniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przegląd winietek ślubnych
(MAGAZYN WESELE/SLUBNEZAKUPY.PL)
d1bkrp5

Jaka jest rola winietek ślubnych? Ich główna funkcja sprowadza się oczywiście do wskazania gościom przydzielonych im wcześniej miejsc. Każda przyszła Para Młoda wie, że rozmieszczenie tak znacznej liczby osób – które nie zawsze darzą się wzajemną sympatią lub pochodzą z różnych kręgów znajomych – jest nie lada wyzwaniem.

Dzięki wcześniejszemu rozplanowaniu kto, z kim i gdzie będzie siedział, unikniemy niepotrzebnych pretensji, nieporozumień czy rozdzielenia bliskich sobie osób. W celu właściwej realizacji waszego planu rozmieszczenia gości niezastąpione będą winietki ślubne.

Dla każdego coś miłego

d1bkrp5

Jeszcze kilka lat temu wizytówki wskazujące miejsce gości przy stołach były oczywistym, ale jednocześnie mało oryginalnym elementem, pełniącym funkcję czysto praktyczną. Dziś, dzięki bogatej ofercie na rynku ślubnym, przyszli małżonkowie mogą wybierać spośród dziesiątek propozycji, dostosowując ten element dekoracji stołów weselnych zarówno do kolorystki, charakteru, jak i stylistyki swojej uroczystości. Przyjrzyjmy się zatem czterem głównym tegorocznym trendom!

Klasyczna elegancja

Najbardziej klasyczną, a jednocześnie elegancką wersją winietek ślubnych są kartonowe wizytówki, umieszczane zazwyczaj bezpośrednio na talerzu gości lub tuż obok zastawy. Wizytówki dobieramy, kierując się zwłaszcza kolorem przewodnim wesela, jak również charakterem zaplanowanej zabawy. Jeśli nasz wymarzony dzień ma być elegancką uroczystością, warto sięgnąć po białe winietki, ozdobione wybranym wzorem lub elementem nawiązującym kolorystycznie do głównego motywu – écru, szampańskim czy beżowym. W przypadku, gdy nasz wybór padł jednak na nieco odmienną stylizację – motywem przewodnim wesela jest wyrazisty kolor lub stylistyka rustykalna czy romantyczna – winietki będą idealnym elementem spajającym naszą wizję. Warto pamiętać, że kolor wizytówek powinien pasować do obrusów, serwetek i dekoracji użytych na stołach.

(fot. MAGAZYN WESELE/SLUBNEZAKUPY.PL)

Dla indywidualistów

Jeśli nie po drodze wam z klasyczną elegancją, a na ślubie chcecie podkreślić indywidualny charakter imprezy, zaskoczcie swoich gości, dobierając oryginalną formę winietek ślubnych. Tegorocznym hitem są wizytówki w kształcie motylków, serduszek czy gołąbków, które umieszczamy w nietypowych miejscach – na widelcach lub brzegach kieliszków. Winietki w takiej formie będą piękną dekoracją stołów weselnych, a jednocześnie mogą stanowić miłą pamiątkę dla weselników.

d1bkrp5

* Przyjemne z pożytecznym*

Winietki mogą mieć również dodatkowe zastosowanie! Niezwykle popularną formą jest obecnie łączenie wizytówek z prezencikami dla gości. Do wyboru jest wiele wzorów oryginalnych wizytówek-opakowań, takich jak: krzesełka czy pudełeczka dla kobiet (w kształcie sukienki) i mężczyzn (w kształcie fraka). Istnieje duży wybór słodkości i gadżetów, które możecie włożyć do środka. Z powodzeniem mogą to być migdały w lukrze, czekoladki, kruche ciasteczka z wróżbą czy figurki aniołków.

Z przymrużeniem oka

Rewelacyjną formą winietek ślubnych dla gości są metalowe przypinki. Takie winietki mają wiele zastosowań – na początku kładziemy je na talerzach gości, by spełniały funkcję wizytówek z imieniem i nazwiskiem. Gdy goście przypną je do swoich ubrań, znacznie łatwiej będzie im rozmawiać z nowo poznanymi osobami i przełamywać tzw. pierwsze lody. Personalizowane przypinki dopiero wchodzą na ślubne salony, jednak prognozujemy, że już wkrótce będą weselnym niezbędnikiem!

d1bkrp5

Niniejszy artykuł nie wyczerpuje oczywiście tematu winietek ślubnych. Dzięki nieskończonej wręcz pomysłowości zarówno przyszłych Par Młodych, jak i twórców ślubnych dekoracji, Młodzi mogą umieścić karteczki z nazwiskami gości na przykład na szyszkach, muszelkach, muffinkach czy... kaktusach! Bez względu na to, czy zdecydujecie się na klasyczne papierowe kartoniki, czy też fikuśne fraki lub motylki, nie zapomnijcie, by ustawić je przy absolutnie KAŻDYM nakryciu.

Oficjalne wydanie internetowe „Magazynu Wesele”: magazynwesele.plAgnieszka Kulczyńska

(fot. Magazyn Wesele)

POLECAMY:

* Ślub i wesele z konsultantem ślubnym*

* Vademecum panny młodej, czyli o bieliźnie słów kilka*

* Nakrycie głowy – welon, toczek czy wianek?*

d1bkrp5

Podziel się opinią

Share

d1bkrp5

d1bkrp5