Trwa ładowanie...
d25hbwd

Przemek Kossakowski wyruszył w trasę z osobami z zespołem Downa

"Down the road. Zespół w trasie" to nowy program Przemka Kossakowskiego. Opowiada o szóstce młodych osób z zespołem Downa, które razem z prowadzącym wyruszają w podróż swojego życia. Odwiedzają różne kraje i mierzą się ze stereotypami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemysław Kossakowski, prowadzący "Down the road. Zespół w trasie"
Przemysław Kossakowski, prowadzący "Down the road. Zespół w trasie" (ons)
d25hbwd

– Gdy oficjalnie ogłosiliśmy, na czym polega nasz nowy program, pojawiły się głosy, że telewizja wykorzystuje osoby z niepełnosprawnościami. Że Kossakowski ich kosztem robi sobie reklamę. Nieprawda – powiedział Przemysław Kossakowski na łamach "Wysokich Obcasów".

Podkreślił, że zrealizował ten pomysł, aby pokazać Polakom osoby z zespołem Downa, bo na co dzień większość nie ma z nimi styczności, przez co postrzega je jako nieporadne.

d25hbwd

"Down the road. Zespół w trasie". Program przełamuje tabu

Twórca niestandardowych programów telewizyjnych zaznaczył, że nowy program przełamuje tabu. Osoby z zespołem Downa są postrzegane jako niesamodzielne, wymagające opieki. W podróży muszą zmierzyć się z trudnościami, wykazać się pomysłowością.

Przemysław Kossakowski jest dziennikarzem stacji TTV, w której prowadził pięć popularnych programów. Poznawał już medycynę niekonwencjonalną czy wcielał się w znane osoby. Tym razem został liderem drużyny osób z zespołem Downa. Prywatnie Kossakowski związany jest z podróżniczką Martyną Wojciechowską, prowadzącą program "Kobieta na krańcu świata".

W Holandii walczą o prawa "sexworkerów". Polskie prostytutki z tego kpią

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25hbwd

Podziel się opinią

Share

d25hbwd

d25hbwd