GwiazdyPrzemysław Kossakowski kończy 50 lat! Jak toczyło się jego życie uczuciowe?

Przemysław Kossakowski kończy 50 lat! Jak toczyło się jego życie uczuciowe?

Przemysław Kossakowski kończy 50 lat
Przemysław Kossakowski kończy 50 lat
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
14.04.2022 10:33

Przemysław Kossakowski obchodzi 50. urodziny. Na swoim koncie ma już nie jedno, a dwa małżeństwa zakończone rozstaniem. Niewiele osób wie, że Martyna Wojciechowska nie była jedyną kobietą, z którą podróżnik stanął na ślubnym kobiercu. Kim jest jego poprzednia wybranka?

Choć obecnie Przemysław Kossakowski znany jest jako podróżnik i dziennikarz-dokumentalista, to mało kto wie, że skrywa w sobie duszę artysty. Jego marzeniem było dostanie się na ASP. Finalnie ukończył studia na Wydziale Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Oddał się malarstwu i przeprowadził na wieś. A to wszystko u boku ukochanej żony. 

Przemysław Kossakowski miał żonę przed Martyną Wojciechowską

"Malowałem obrazy, które czasem sprzedawałem, a czasem nie, ale uwierzyłem, że jestem artystą. (...) Wymyśliłem sobie, że jako artysta mogę mieszkać gdziekolwiek. Sprzedałem mieszkanie i kupiłem dom na wsi. Byłem już wtedy żonaty. Żona nie miała nic przeciwko tej zmianie" – powiedział Kossakowski w rozmowie z "Twoim Stylem". 

"Super Expressowi" udało się ustalić, że pierwsza żona Przemysława Kossakowskiego ma na imię Anita. Para miała mieszkać z Popielewie, gdzie kobieta była opiekunką młodzieży w wiejskiej świetlicy. W międzyczasie jej mąż przez pół roku remontował dom. Małżeństwo zaczęło mieć problemy finansowe. To dlatego Kossakowski podjął decyzję o wyjeździe za granicę w poszukiwaniu zarobku. Związek na odległość nie zdał egzaminu.  

"Do Polski wróciłem bez grosza, za to z sześcioma obrazami. Rozpadło się moje małżeństwo. Myślę, że żona zmęczyła się życiem na wsi i rozpaczliwymi próbami wiązania końca z końcem. Zostałem sam. Czterdziestolatek bez kobiety, dzieci, roboty, za to z poczuciem, że w życiu niespecjalnie mu wyszło i musi zbudować je od nowa" – wyznał podróżnik na łamach "Twojego Stylu". 

Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski – historia związku

Jednak w 2012 roku los wreszcie się do niego uśmiechnął. Przemysław Kossakowski został wtedy zatrudniony jako dokumentalista w stacji TTV i tak rozpoczęła się jego kariera telewizyjna. Z biegiem lat prowadził kolejne programy podróżnicze, które przeniosły mu sporą popularność. W 2018 roku jego życie prywatne znów nabrało rumieńców. W studiu "Dzień Dobry TVN" poznał Martynę Wojciechowską. Choć tego dnia dał jej swój numer telefonu, to pierwszej wiadomości od podróżniczki doczekał się dopiero pół roku później. Treść SMS-a nie należała jednak do najmilszych. Wojciechowska skrytykowała Kossakowskiego za zjedzenie zupy z płetwy rekina.  

Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski zdawali się być dla siebie stworzeni. Dwa wolne duchy, dla których podróże są całym życiem. Choć para często dzieliła się w mediach społecznościowych wspólnymi zdjęciami, to nie obnażała szczegółów życia prywatnego i łączącej ich relacji. Zaręczyny były trzymane w tajemnicy. Po długim czasie Wojciechowska wyznała, że od początku 2019 roku nosi pierścionek z meteorytem. Z kolei w październiku 2020 roku Kossakowski wyznał, że są już po ślubie. 

Niestety małżeństwo Martyny Wojciechowskiej i Przemysława Kossakowskiego rozpadło się zaledwie po trzech miesiącach. Z słów obojga opublikowanych na Instagramie wynika, że była to decyzja podróżnika, który następnie wyprowadził się od żony i jej córeczki. Jak donosi "Dobry Tydzień", sprawa rozwodowa została złożona na początku bieżącego roku w Sądzie Okręgowym w Warszawie. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl