Przyjęcie komunijne w restauracji – tak czy nie?

Przyjęcie komunijne w restauracji odciąża rodziców i pozwala skupić się na duchowym wymiarze uroczystości. Cena takiej imprezy może jednak sięgać kilku tysięcy złotych, a rezerwację trzeba robić na rok lub nawet dwa przed komunią.

Przyjęcie komunijne w restauracji – tak czy nie?
Źródło zdjęć: © iStock.com

02.08.2018 | aktual.: 30.04.2019 09:57

Przyjęcie komunijne w restauracji – czy warto?

Organizacja przyjęcia komunijnego w restauracji to propozycja dla rodziców, którym zależy na tym, by wyjątkowe dla dziecka chwile przeżyć bez stresu i wielotygodniowych przygotowań. Jedyne, co trzeba zrobić, to ustalić menu i uzgodnić cenę. Nie trzeba podejmować się generalnego sprzątania w domu ani brać na siebie odpowiedzialności za przygotowanie obiadu dla kilkudziesięciu osób.

Potrawy podają eleganccy kelnerzy, a za wykonanie dekoracji odpowiedzialni są profesjonaliści. Poza tym nikomu nie brakuje przestrzeni, by swobodnie zjeść i nie ma konieczności wypożyczania dodatkowych krzeseł i stołów, bez których nie sposób pomieścić gości w domu.

Przyjęcie komunijne w restauracji daje ten komfort, że można odpocząć zaraz po wyjściu gości. Brudne talerze to zmartwienie obsługi. Na zaproszenie gości do lokalu decydują się zwłaszcza ci, którzy mają dużą rodzinę i mieszkanie o niewielkim metrażu lub po prostu nie dysponują wystarczającą ilością czasu na zorganizowanie komunii w domu.

Podaruj potomkowi biżuterię dziecięcą, która upamiętni pierwszą komunię. Wejdź na WP radarOkazji i sprawdź aktualne oferty.

Ile kosztuje przyjęcie komunijne w restauracji?

Cena przyjęcia komunijnego w restauracji jest zależna od wielu czynników. Największy wpływ na koszt takiej imprezy mają ilość zaproszonych gości i wybrany przez klienta pakiet usług. Liczy się także prestiż samego lokalu – w eleganckim miejscu cennik może przyprawić rodziców o zawrót głowy. Zdarza się, że za "talerzyk" na przyjęciu komunijnym płaci się prawie tyle, co za podjęcie jednego gościa weselnego w tańszej restauracji.

Rodzice dzieci pierwszkomunijnych muszą więc liczyć się z wydatkiem od 50 do 140 złotych za osobę, przy czym niższa cena obejmuje tylko zupę i danie główne, a w wyższej mieszczą się przystawki, przekąski, słodkie poczęstunki i napoje bezalkoholowe przez cały czas trwania imprezy. Organizując przyjęcie komunijne w dobrej restauracji, można liczyć na dodatkowe udogodnienia, takie jak usługi florystki czy wykonanie candy baru dla dzieci.

Jak wybrać restaurację na komunię?

Wybór lokalu na komunię jest ściśle związany z możliwościami finansowymi rodziców dziecka. By podjąć właściwą decyzję, warto wystawić kucharzy na próbę i skosztować dań serwowanych przez każdą z restauracji, które są potencjalnymi miejscami na organizację przyjęcia. Smaczne potrawy na stole to już połowa sukcesu.

Przed podpisaniem umowy z managerem lokalu dobrze jest również zapytać, czyli w tym samym czasie będzie odbywało się inne przyjęcie. Trzeba mieć świadomość, że dzielenie sali na kilka mniejszych przestrzeni potrafi znacznie ograniczyć swobodę osób zasiadających przy stole i może przyczynić się do tego, że podczas przyjęcia komunijnego w restauracji zapanuje chaos.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)