Przyklej podpaskę pod pokrywą kosza. Tak zadziała na śmieci

Przyklej podpaskę pod pokrywą kosza. Tak zadziała na śmieci

Podpaska przyklejona pod pokrywą kosza działa jak naturalny odświeżacz.
Podpaska przyklejona pod pokrywą kosza działa jak naturalny odświeżacz.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | THAM KEE CHUAN
29.11.2022 14:07

Łazienka to miejsce, w którym zawsze staramy się utrzymać jak najwyższy poziom higieny. Trudności przysparza nam jednak kosz na śmieci i gromadzące się w nim odpady, które bardzo szybko zaczynają brzydko pachnieć. Aby raz na zawsze pozbyć się tego problemu, wykorzystaj trik z podpaską!

Podpaska rozwiązaniem na nieprzyjemny zapach z kosza?

Przyklejenie podpaski pod pokrywą kosza to żaden wymysł, ale skuteczny sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu. Zadziała niczym naturalny odświeżacz powietrza. Możesz zarówno wykorzystać podpaskę, jak i wkładkę higieniczną. Do stworzenia domowego odświeżacza będziesz również potrzebować ulubionego olejku eterycznego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pierwszym krokiem jest przecięcie podpaski na pół, ponieważ cała byłaby nieco za duża. Następnie nalej na nią kilka kropli olejku eterycznego i poczekaj chwilę, aż jej materiał wszystko wchłonie. Teraz pozostało ci wyłącznie przyklejenie podpaski do pokrywy kosza od środka, gdzie będzie zupełnie niewidoczna. Tak przyklejona podpaska zniweluje nieprzyjemne zapachy i zapewni świeżość w łazience na długi czas!

Kosz na śmieci w łazience - jak dbać i czyścić?

Większość z nas zazwyczaj pamięta o tym, aby regularnie opróżniać pojemnik na śmieci w łazience. Często jednak zapominamy o tym, żeby dokładnie wyczyścić kosz od środka. W szczególności powinniśmy zrobić to wtedy, gdy mimo wymiany worka na nowy, mamy wrażenie, że w koszu nadal utrzymuje się nieprzyjemny zapach.

Do wyczyszczenia kosza na śmieci możesz wykorzystać miksturę z sody oczyszczonej oraz wody. Tak przygotowanym roztworem wyszoruj wnętrze kosza, a następnie wytrzyj wszystko ręcznikiem papierowym. Odrobinę sody możesz także nasypać do środka przed założeniem worka na śmieci. Soda powstrzyma rozwój bakterii i innych zarazków, które lubią gromadzić się w pojemniku na odpady.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta