Przypomnieli, jak Camilla wyglądała na ślubie Karola i Diany. Nie mają dla niej litości

Przypomnieli, jak Camilla wyglądała na ślubie Karola i Diany. Nie mają dla niej litości

Camilla i Karol pobrali się w 2005 roku
Camilla i Karol pobrali się w 2005 roku
Źródło zdjęć: © Getty Images | David Heskin
oprac. KPL
23.01.2023 18:36, aktualizacja: 29.01.2024 08:48

Królowa Camilla długo pracowała nad ociepleniem swojego wizerunku. Znienawidzona przez wiernych fanów księżnej Diany, powoli zdobywała względną sympatię poddanych. Dziś znów wiszą nad nią czarne chmury. Co się dzieje?

Historii miłości obecnych króla i królowej Wielkiej Brytanii nie trzeba nikomu przypominać. Choć byli w sobie zakochani od młodości, ślub wzięli dopiero w 2005 roku, po 35 latach znajomości. Jak pisze książę Harry w swojej kontrowersyjnej autobiografii pt. "Spare", on i jego starszy brat odradzali ojcu ożenek.

Nie chcieli Camilli za macochę

"Will i ja poprosiliśmy go, aby tego nie robił, mój ojciec posunął się dalej. Mimo goryczy i smutku, które odczuwaliśmy, zamykając kolejną pętlę w historii naszej matki, zrozumieliśmy, że to nie ma znaczenia" - stwierdza w książce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przy okazji oskarża Camillę o to, że donosiła prasie o niewygodnych faktach związanych z życiem Williama. "We wszystkich gazetach zaczęły pojawiać się historie o jej rozmowach z Wiliamem, historie, które zawierały wiele drobnych szczegółów. Żaden nie pochodził oczywiście od mojego brata" - pisze Harry.

Teraz natomiast nad Camillą postanowili popastwić się internauci. Wrócili do ślubu Karola i Diany, a fragmenty uroczystości zaczęli zamieszczać m.in. na TikToku. Widzimy na nich właśnie Camillę z jej ówczesnym mężem Andrew Parker Bowlesem.

Jak Camilla była ubrana na ślubie Karola i Diany?

Obecna królowa włożyła na tę uroczystość kostium i toczek w białym odcieniu. Oczywistym jest, że w większości europejskich krajów to niedopuszczalne, a jedyną osobą w bieli ma być panna młoda. Stąd wniosek internautów, którzy uważają, że Camilla zrobiła to specjalnie. Na nagraniach widać także smutne spojrzenie Diany, która zobaczyła kochankę przyszłego męża w kościele.

Co więcej, internauci uważają, że biały strój królowej na ślubie Camilli i Karola był subtelnym odwetem za zachowanie Parker-Bowles sprzed lat. Oczywiście nie brakuje także opinii, że biały strój Camilli, a później królowej to czysty przypadek. Teorie internautów rozpalają jednak wyobraźnię i wywołują zaciętą dyskusję.

Królowa w bieli na ślubie Camilli i Karola
Królowa w bieli na ślubie Camilli i Karola© Getty Images | Pool

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!