Trwa ładowanie...

Psycholog stawia sprawę jasno. Te sygnały świadczą o rychłym zerwaniu

Dr Justin D’Arienzo stworzył profil na TikToku, gdzie w formie nagrań wideo, przekazuje internautom cenną wiedzę z zakresu psychologii w pigułce. W jednym z ostatnich nagrań wziął na tapet sytuacje, które zwiastują, że niedługo związek się zakończy.

Psycholog podaje sygnały zwiastujące zakończenie związku Psycholog podaje sygnały zwiastujące zakończenie związku Źródło: Adobe Stock, TikTok, fot: Adobe, Dr Justin D'Arienzo
d47autm
d47autm

Justin D’Arienzo w krótkim nagraniu postanowił uzmysłowić swoim widzom, co może świadczyć o tym, że nasz związek jest bez przyszłości i chyli się ku końcowi. W komentarzach rozgorzała spora dyskusja - czy na pewno należy w taki sposób odczytywać wymienione przez psychologa sygnały?

Psycholog radzi, na co zwrócić uwagę. "To pokazuje, że związek się skończył"

Według Justina D'Arienzo jest kilka sytuacji, które szczególnie powinny być przez nas dokładnie przeanalizowane. Specjalista nie pozostawia złudzeń - jeżeli wszystkie wymienione sygnały pojawiają się w naszym związku, relacja nie ma żadnej przyszłości.

Pierwsze, co powinno nas zaniepokoić, to brak chęci na emocjonalny i fizyczny kontakt z naszym partnerem czy partnerką. Kolejnym przykładem "czerwonej flagi" jest fakt, że wolimy spędzać czas wolny samotnie niż z osobą, z którą jesteśmy w związku. Niepokojące jest również to, jeżeli nie potrafimy odbyć normalnej rozmowy, która nie kończy się kłótnią. Na tym jednak nie koniec.

d47autm

Psycholog podkreśla, że powinniśmy się zastanowić nad związkiem, jeżeli podważamy i oceniamy każde działanie partnera. Złym sygnałem jest również to, jeśli denerwuje nas każda, nawet najmniejsza drobnostka w zachowaniu drugiej osoby. Nie obchodzi cię, co partner robi? Utrata zainteresowania nie wróży dobrze - najprawdopodobniej nasz związek już się przedawnił.

Viralowe nagranie psychologa komentują inni użytkownicy TikToka

Spora część internautów zgodziła się, że wymienione sygnały rzeczywiście nie mogą świadczyć o niczym dobrym. Wiele osób stwierdziło jednak, iż niektóre z przedstawionych sytuacji niekoniecznie źle wróżą związkowi i niepotrzebnie zostały podane w tym miniporadniku.

Psycholog odpowiedział na część z pojawiających się komentarzy, że przedstawione przez niego sytuacje to sygnały. W innych nagraniach doradza, w jaki sposób można spróbować ratować związki. Czasem jednak i to nie wystarcza i pozostaje nam rozstanie - dla dobra obu ze stron.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Rozstanie z rozsądku. Maria Rotkiel ma do powiedzenia na ten temat tylko jedno

d47autm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47autm