Trwa ładowanie...

Radek Pestka zdaje maturę w wieku 25 lat. "Czas najwyższy"

Zwycięzca jednej z edycji programu "Top Model" wyjawił, że przystąpił do matury z języka polskiego. Teraz czekają go kolejne egzaminy. Przyznał, dlaczego zdecydował się na to właśnie teraz.

Radek PestkaRadek PestkaŹródło: AKPA
d2s94pl
d2s94pl

Obserwatorzy Radka Pestki mogli dowiedzieć się, że model jest już po maturze z polskiego i egzaminie z matematyki. Przy okazji wyjaśnił internautom, co sprawiło, że dołączył do grona piszących w wieku 25 lat.

"Niestety z powodu mojej ciężkiej kiedyś sytuacji oraz wielu przeprowadzek przerwałem naukę po 18. roku życia. Potem uczęszczałem do szkoły weekendowej, jednak w dzień egzaminów był casting do 'Top Model'. Uznałem, że to czas najwyższy, by wrócić do nauki i pomyśleć o sobie, co chcę robić" – tłumaczył Radek Pestka.

Nikt dotąd nie wiedział, że przygotowuje się do egzaminu dojrzałości. Podjął taką decyzję, bo nie chciał zapeszyć. Uważa jednak, że dobrze zrobił i jest z siebie dumny. "Nie mówiłem o tym, bo miałem mnóstwo nauki i też nie chciałem zapeszać. Cieszę się, że jako 25-latek podchodzę do matury i zmobilizowałem się do nauki" – czytamy.

d2s94pl

Radek Pestka – matura

Pestka ma już język polski i matematykę za sobą, zamierza zdawać również rozszerzoną maturę z języka angielskiego. Długo zastanawiał się, czy powinien się do tego przyznawać. "Nie ma się czego wstydzić, a ja trochę wstydziłem się tego tematu, nie poruszałem go tutaj na Instagramie. Non stop mówiłem, że się uczę, ale nie mówiłem, do czego, nie chciałem też krakać" – stwierdził Radek.

"Skoro już mowa o maturze, to pochwalę się wam, że jakieś 2/3 tygodnie temu zdałem szkołę średnią. Warunkiem było zdanie szkoły średniej i egzaminów końcowych. Zjazdy online były co dwa tygodnie" – dodał 25-latek.

d2s94pl

Jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, w tym roku do matury przystąpi 95 946 absolwentów z lat ubiegłych (do roku 2020 włącznie). Jest to o ponad trzy tysiące więcej niż w poprzednim roku.

Znaczącą część stanowią osoby z województwa mazowieckiego. OKE w Warszawie poinformowała nas, że w tym roku jest 11 649 absolwentów z ubiegłych lat. Dla porównania w 2020 roku było ich 9 458.

#Wszechmocne. Spełnione i niezależne. Nowa akcja WP Kobieta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2s94pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s94pl