Radiesse – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Zabieg z wykorzystaniem preparatu Radiesse jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na poprawę wyglądu skóry. Obecnie możemy skorzystać z wielu zabiegów, które nie wymagają użycia skalpela, a efekty, jakie otrzymujemy w bardzo krótkim czasie często przechodzą nasze oczekiwania. Zabieg Radiesse nie tylko wygładzi zmarszczki, ale też przywróci jędrność skórze. Na czym polega?
Zabieg Radiesse – co to jest?
Zabieg Radiesse jest niechirurgiczną metodą odmładzania twarzy. Spłyca zmarszczki i w naturalny sposób odbudowuje strukturę skóry. Ten bezinwazyjny zabieg trwa do 30 minut, natomiast efekty widoczne są od razu.
Wypełnianie zmarszczek zabiegiem Radiesse
Zabieg Radiesse w 2006 roku został uznany za bezpieczny dla organizmu przez Amerykańską Agencję do spraw żywności i leków. Wypełniacz wykorzystywany do zabiegu składa się w 70 proc. z podkładu żelowego oraz w 30 proc. z CaHa, czyli hydroksyapatytu wapnia. Związek wapnia i fosforu jest naturalnym budulcem kości i zębów ludzkich. Produkt ten nie jest toksyczny, nie wywołuje alergii oraz nie powoduje skutków ubocznych. Od 25 lat stosuje się go przy wszczepianiu implantów ortopedycznych czy dentystycznych.
Zabieg Radiesse - wskazania
Przed zabiegiem Radiesse nie musimy wykonywać testów antyalergicznych, gdyż preparat nie powoduje uczuleń i jest bezpieczny dla organizmu, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. Specjalista może też zasugerować odstawienie leków powodujących zmniejszenie krzepliwości krwi oraz leków przeciwzakrzepowych na kilka dni.
Zabieg Radiesse wykonuje się celem usunięcia zmarszczek, wymodelowania policzków, ujędrnienia skóry, wymodelowania nosa, linii żuchwy i kształtu brody, wypełniania zapadniętych skroni oraz pozbycia się efektu płaskiej twarzy.
Zabieg Radiesse – przebieg i efekty
Czas trwania zabiegu Radiesse wynosi od 15 do 30 minut. Polega na umieszczeniu preparatu w strzykawce, a następnie wstrzyknięciu go cienką igłą lub kaniulą, po uprzednim znieczuleniu, w tkankę podskórną. Wypełniacz w formie żelu i hydroksyapatytu wapnia ma na celu wypełnienie zmarszczek, a jednocześnie stworzenie tak zwanego rusztowania, na którym powstaną nowe włókna kolagenowe wyprodukowane przez fibroblasty. Po pewnym czasie żel zostaje wchłonięty przez komórki skóry, a jego miejsce zajmuje nowo wyprodukowany kolagen. Efekty po zabiegu Radiesse utrzymują się średnio do 18 miesięcy
Cena zabiegu Radiesse to od 700 do 2 tysięcy złotych.
Zabieg Radiesse - przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu Radiesse są przeziębienie, alergia, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, cukrzyca czy stany zapalne takie jak opryszczka. Zabiegu nie powinno wykonywać się w czasie ciąży i karmienia. Z zabiegu powinny zrezygnować też osoby uczulone na składniki preparatu oraz pacjenci, którzy w ostatnim czasie korzystali z zabiegów wypełnienia permanentnego.