Blisko ludziRafał Gębura o ojcostwie. "Czy ja jestem jakimś niepełnym rodzicem?"

Rafał Gębura o ojcostwie. "Czy ja jestem jakimś niepełnym rodzicem?"

Rafał Gębura opowiedział o ojcostwie (Instagram)
Rafał Gębura opowiedział o ojcostwie (Instagram)

28.11.2021 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka tygodni temu Rafał Gębura został po raz pierwszy tatą. Teraz dziennikarz zdecydował się na szczerą refleksję dotyczącą pojmowania przez innych roli ojca. "Czy rodzicielstwo to wciąż przede wszystkim sprawa kobiet?" - pyta na Instagramie.

"Byliśmy z Marceliną u lekarza. Rutynowa wizyta. I znowu to samo, wypowiedziane w dobrej wierze, pytanie: 'A czy tata pomaga mamie?'" - tymi słowami rozpoczyna swój wpis na Instagramie Rafał Gębura. Kilka tygodni temu dziennikarz po raz pierwszy został ojcem i za swoją nową życiową rolę czuje się w pełni odpowiedzialny.

Gębura podkreśla, że z pytaniem "czy tata pomaga mamie" ma pewien problem: "No bo co to znaczy 'pomaga'? Czy ja jestem jakimś niepełnym rodzicem? Czy rodzicielstwo to wciąż przede wszystkim sprawa kobiet?".

Wyznanie Rafała Gębury

Dziennikarz jest świadom tego, że w związku z pracą spędza nieco mniej czasu z dzieckiem niż jego mama, ale śmiało zaznacza, że we wszystkich aspektach rodzicielstwa daje z siebie wszystko. "Nigdy nie chciałbym stać się "PRL-owskim ojcem. Czyli takim, który tylko dogląda, przechodzi, bywa" - zaznacza.

Gębura wyznaje, że jedyną czynnością, w której ojciec nie może zastąpić matki jest karmienie piersią, jeśli kobieta się na nie zdecyduje. "Cała reszta 'okołobobasowych' obowiązków to także moja codzienność. Dlatego trochę wkurza mnie, że pomimo tych wszystkich starań (wynikających ze szczerej chęci, a nie poczucia obowiązku) cały świat sprowadza mnie do roli zaledwie 'pomocnika'" - podsumowuje w dosadnych słowach świeżo upieczony tata.

Droga zawodowa

Rafał Gębura to popularny dziennikarz i youtuber, który popularność zdobył za sprawą autorskiego programu "7 metrów pod ziemią", w którym przeprowadza wywiady na tematy społeczne i nierzadko kontrowersyjne. 11 października 2018 otrzymał nagrodę Grand Video Awards 2018 w kategorii "debiut roku". Wcześniej pracował dla TVN24, "Faktów", Radia Kolor oraz "Newsweeka".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (28)