Blisko ludziRafał Trzaskowski nowym kandydatem KO na prezydenta Polski. Kim jest jego żona, Małgorzata Trzaskowska?

Rafał Trzaskowski nowym kandydatem KO na prezydenta Polski. Kim jest jego żona, Małgorzata Trzaskowska?

Rafał Trzaskowski nowym kandydatem KO na prezydenta Polski. Kim jest jego żona, Małgorzata Trzaskowska?
Źródło zdjęć: © East News

15.05.2020 17:22, aktual.: 15.05.2020 19:14

Rafał Trzaskowski i Małgorzata Trzaskowska są małżeństwem od 18 lat. Jeżeli prezydent Warszawy obejmie stanowisko głowy państwa, to właśnie Ślązaczka z Rybnika zostanie pierwszą damą. Przypominamy, czym zajmuje się Małgorzata Trzaskowska i jaki jest jej stosunek do Kościoła w Polsce.

W piątek 15 maja ogłoszono, że nowym kandydatem KO na prezydenta Polski będzie Rafał Trzaskowski, który zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską. W sytuacji, gdy prezydent Warszawy zostanie wybrany na głowę państwa, pierwszą damą będzie Małgorzata Trzaskowska.

Małgorzata Trzaskowska – kim jest żona Rafała Trzaskowskiego?

Małgorzata Trzaskowska jest Ślązaczką, pochodzi z Rybnika, gdzie nadal mieszka jej rodzina. Ma brata i siostrę bliźniaczkę. W rozmowie z "Vogue" przyznała, że poznała swojego męża w wieku 19 lat i była to miłość od pierwszego wejrzenia. To właśnie za sprawą brata poznała swojego przyszłego męża. Do Warszawy przeniosła się dopiero po studiach, a skończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie. W tym czasie często podróżowała do stolicy, by odwiedzać ukochanego.

"Żeby nie marnować czasu, starałam się też zdawać wszystkie możliwe egzaminy w terminach zerowych. Chciałam też udowodnić mojej mamie, która trochę się martwiła tymi podróżami, że nasza relacja nie wpłynie negatywnie na moje wyniki w nauce. Dopiero po studiach pobraliśmy się i wtedy przeniosłam się do Warszawy" – przyznała Trzaskowska.

Małgorzata Trzaskowska pracowała w stołecznym urzędzie miasta od 2007 roku, ale w 2019 zrezygnowała z pracy, gdyż udzielono jej bezpłatnego urlopu na czas kadencji męża. Po zakończeniu kampanii wyborczej i ogłoszeniu zwycięstwa, Rafał Trzaskowski podziękował swojej żonie, podkreślając, że była w tym okresie dla niego olbrzymim wsparciem.

"Z formalnego punktu widzenia, mogłabym kontynuować tę pracę, ale wiem, że byłaby to niekomfortowa sytuacja dla moich współpracowników. Dla Rafała i dla mnie ostatecznie też. Bardzo lubię swoją pracę, ale może to dobry moment na nowe wyzwania. Mam już swoje pomysły i otwartą głowę, więc pewnie wkrótce prasa nie będzie musiała się tym martwić. Zresztą myślę, że bez względu na to, gdzie teraz będę pracować, moja wiedza, którą zgromadziłam przez te lata, o tym, jak funkcjonuje miasto, sprawi, że będę służyła Rafałowi dobrą radą w razie potrzeby" – opowiadała na łamach "Vogue".

Do tej pory praca Małgorzaty Trzaskowskiej polegała między innymi na inicjowaniu projektów promocyjnych dla stolicy i współpracy z zewnętrznymi i wewnętrznymi instytucjami oraz zagranicznymi i krajowym interesariuszami rynku w zakresie gospodarczym. Żona prezydenta Warszawy zajmowała się także planowaniem i przygotowywaniem udziału Warszawy w targach oraz konferencjach.

Małgorzata Trzaskowska nie wysłała dzieci na religię

Rafał i Małgorzata Trzaskowscy mają dwoje dzieci – 16-letnią Aleksandrę, która urodziła się w Barbórkę w 2004 roku oraz 11-letniego Stanisława, który przyszedł na świat podczas wieczoru wyborczego w 2009 roku. Wiadomo, że żadne z dzieci nie uczęszcza na religię.

"Kościół nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet, gdy protestowali niepełnosprawni czy mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dlatego nie wysłałam Stasia na komunię i nasze dzieci nie chodzą już na religię. Widzę też, że wielu znajomych wokół nas zerwało relacje z Kościołem. A ci, którzy je utrzymują, robią to często tylko z powodu presji starszego pokolenia" – zauważyła Ślązaczka.

W Warszawie Małgorzata Trzaskowska czuje się jak w domu, choć nie ukrywa, że jej drugim domem jest Rybnik. Żona prezydenta Warszawy jest bardzo związana ze swoją rodziną i lubi ją odwiedzać. Cieszy się, że udaje jej się pogodzić życie w stolicy i pielęgnowanie relacji z bliskimi.

Zobacz także: Aleksandra Kisiel mówi urodzie. Jak zadbać o cerę?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (466)
Zobacz także