Rak czwartego stopnia. Nie jest gotowa, żeby odejść

Rak czwartego stopnia. Nie jest gotowa, żeby odejść

Shannen Doherty od wielu lat walczy z rakiem piersi
Shannen Doherty od wielu lat walczy z rakiem piersi
Źródło zdjęć: © Getty Images | Amy Sussman
12.04.2023 09:37, aktualizacja: 12.04.2023 10:09

Aktorka Shannen Doherty, znana z "Beverly Hills 90210", od wielu lat walczy z rakiem piersi. Choć zapewnia, że nie zamierza się poddać, ostatnio utraciła ubezpieczenie zdrowotne, w związku z czym zwróciła się o pomoc w leczeniu w mediach społecznościowych. 12 kwietnia obchodzi 52. urodziny.

Shannen Doherty jest najbardziej znana telewidzom z ról Brendy Walsh w kultowym "Beverly Hills 90210" i Prudence Halliwell w "Czarodziejkach". W 2015 roku aktorka zdecydowała się publicznie poinformować, że zmaga się z nowotworem piersi, a od tego czasu zarówno w udzielanych wywiadach, jak i w mediach społecznościowych nie ukrywa, jak przebiega jej leczenie. Niedawno ujawniła, że utraciła ubezpieczenie zdrowotne.

Shannen Doherty walczy z rakiem

Shannen Doherty od ośmiu lat relacjonuje swoją walkę z nowotworem m.in. na Instagramie. W lutym 2020 roku poinformowała, że mimo stałego leczenia, mastektomii i przebytej chemioterapii, jej nowotwór jest już w czwartym, zaawansowanym stadium. Choć rokowania nie są optymistyczne, wciąż się nie poddaje.

- Każdy z rakiem w czwartym stadium słyszy, że musi przygotować się na odejście. Ja nie jestem gotowa. Mam jeszcze w sobie wiele życia. Wyobrażam sobie, że będę tu za 10, 15 lat - oznajmiła w rozmowie z "Elle".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zwróciła się z prośbą o pomoc

Pomimo choroby, Shannen Doherty przez długi czas nie rezygnowała z pracy. Jej obecny stan nie pozwala jej już jednak na kontynuowanie kariery zawodowej. Na początku marca tego roku aktorka zamieściła wpis na swoim profilu na Instagramie, w którym zdradziła, że została pozostawiona samej sobie. Z powodu braku zatrudnienia oraz stałego dochodu, który jest podstawą uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego, aktorka je utraciła.

W swoim wpisie zwróciła się do Fran Drescher, aktorki znanej z "Pomocy Domowej" i prezeski stowarzyszenia zrzeszającego aktorów - Gildii Aktorów Ekranowych

"Fran Drescher, jestem ciekawa, co z takimi ludźmi jak ja, którzy pracują od 10. roku życia i opłacają składki SAG AFTRA? Gdy nie jesteśmy w stanie pracować z powodów zdrowotnych, dlaczego nasz związek nas opuszcza?" - napisała Shannen Doherty.

"Myślę, że jesteśmy w stanie zaproponować naszym członkom coś lepszego i myślę, że jesteś osobą, która jest w stanie to zmienić. Ubezpieczenie zdrowotne nie powinno opierać się na rocznych dochodach. To wkład na całe życie. Ja i wielu innych płaciliśmy całe życie składki, aby zostać anulowanym tylko dlatego, że nie spełniamy twoich obecnych kryteriów. To nie w porządku" - czytamy we wpisie aktorki na Instagramie.
Shannen Doherty walczy z nowotworem
Shannen Doherty walczy z nowotworem© Instagram | theshando

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta