Trwa ładowanie...

Ranking pierwszych dam. Polacy wskazali swoją ulubienicę w tym roku

Aby dobrze wypełniać rolę pierwszej damy, trzeba posiadać szereg odpowiednich predyspozycji. Z przeprowadzonego niedawno sondażu wynika, że jest zdecydowana liderka, która zostawia daleko w tyle pozostałe kobiety.

Jolanta Kwaśniewska i Anna KomorowskaJolanta Kwaśniewska i Anna KomorowskaŹródło: East News
d4j5rw8
d4j5rw8

Żony prezydentów Polski zawsze wzbudzają ogromne emocje. Niektórzy liczą, że będą się angażować w sprawy kraju, inni twierdzą, że mają jedynie towarzyszyć mężowi. Nie da się ukryć, że każda z dotychczasowych pierwszych dam po 1989 roku była zupełnie inna i miała zupełnie inne podejście.

W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" Polacy wskazali, którą oceniają najlepiej. Do rankingu zgłoszono Barbarę Jaruzelską, Danutę Wałęsę, Jolantę Kwaśniewską, Marię Kaczyńską, Annę Komorowską i Agatę Dudę.

Zwyciężyła Jolanta Kwaśniewska i to w jakim stylu. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego zdobyła 51 proc. wszystkich głosów. To bardzo dużo w porównaniu do pierwszej damy z drugim miejscem, czyli Agaty Dudy. Żona Andrzeja Dudy uzyskała 16 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazła się Maria Kaczyńska z 14 procentami. Pozostałe dostały tylko symboliczną liczbę głosów. Co ciekawe 15 proc. respondentów nie potrafiło wskazać konkretnego nazwiska.

Ekspert od spraw wizerunku, dr Mirosław Oczkoś, tak ocenia wyniki. "Przede wszystkim mąż Jolanty Kwaśniewskiej odchodził ze stanowiska po dwóch kadencjach z dużą sympatią społeczną. To się przenosi. (...) Ona kojarzyła się ludziom z osobą, która nie wchodziła w spory, podobnie jak pani Maria Kaczyńska działała charytatywnie" - powiedział dla "Super Expressu".

d4j5rw8

Oczkoś wyraził też swoje zdanie na temat stosunkowo niskiego wyniku obecnej Pierwszej Damy. "Pani Duda daje nam mało informacji, bowiem nie za bardzo udziela się publicznie. W związku z tym ludzie sobie nakładają skrypty"- wytłumaczył.

W ubiegłym roku również wygrała Jolanta Kwaśniewska. Uzyskała wtedy 50 proc. wszystkich głosów.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Szczepienia dzieci w Polsce. Dr Feleszko optymistycznie nastawiony

d4j5rw8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j5rw8