Blisko ludziRewolucja w ukraińskich liniach lotniczych. Stewardessy założą wygodne uniformy

Rewolucja w ukraińskich liniach lotniczych. Stewardessy założą wygodne uniformy

Ukraińska linia lotnicza wprowadziła nowy rodzaj uniformów
Ukraińska linia lotnicza wprowadziła nowy rodzaj uniformów
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Marta Kutkowska

28.07.2021 14:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Strój stewardess od lat wygląda tak samo: buty na obcasie, obcisłe, ołówkowe spódnice, dopasowane koszule. Ukraińskie tanie linie lotnicze SkyUp postanowiły w końcu wyjść naprzeciw potrzebom swoich pracownic i całkowicie odmieniły ich uniformy. Czy inne firmy pójdą ich śladem?

Przedstawiciele ukraińskich linii lotniczych przyznają, że mieli świadomość, że dawne mundurki stewardess nie szły z duchem czasu i sprzyjały seksizmowi na pokładach. Ich zdaniem aktualnie najważniejszy jest komfort pracownic, które w chmurach muszą spędzać po kilkanaście godzin. Postanowili zmienić standardy "od stóp do głów". Czy zapoczątkują nowy trend?

Zmiana priorytetów

Odświeżenie mundurków powierzono marce modowej GUDU. Jej przedstawiciele przyznają, że postawili komfort pracownic na pierwszym miejscu. Marka uznała, że nie ma potrzeby, by strój roboczy podkreślał ich kobiecość. Priorytetem jest wygoda i swoboda ruchów. Teraz "strój roboczy" składa się z butów sportowych, luźnych kompletów (marynarki i spodni) oraz jedwabnych apaszek zarzuconych na ramieniu.

Ukraińskie linie lotnicze stawiają na komfort
Ukraińskie linie lotnicze stawiają na komfort© Facebook.com

– Zawód profesjonalnej stewardessy pojawił się po raz pierwszy prawie 100 lat temu. W tym czasie wiele się zmieniło, a co najważniejsze zmieniły się same kobiety – podaje SkyUp w swoich social mediach.

Nie tylko strój

Okazuje się, że zmienią się nie tylko stroje stewardess. Przestaną również obowiązywać surowe zasady dotyczące fryzur i makijażu. Od tej pory pracownice SkyUp mogą dowolnie wiązać włosy (niekoniecznie w ciasny koczek) i lżej się malować. Profesjonaliści z Backstage Beauty&Refresh opracowali dla firmy delikatny makijaż oparty na pomarańczowym gradiencie na oku, który ma nawiązywać do kolorów zachodu słońca.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także