Trwa ładowanie...
d2opovj

Robert Biedroń: "Nie dla zakazu edukacji seksualnej w Polsce". Szczery wpis polityka

16 października po godzinie 17:00 posłowie głosowali w Sejmie nad odrzuceniem projektu ustawy "Stop pedofilii". 243 głosy zdecydowały o tym, że zajmie się nim Komisja ds. Nadzwyczajnych. Teraz zabrał głos Robert Biedroń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń
Robert Biedroń (ONS.pl)
d2opovj

16 października miały miejsce dwa ważne wydarzenia. Po pierwsze - Sejm głosował za odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy "Stop pedofilii", a po drugie - w 20 miastach odbywały się manifestacje "Jesień Średniowiecza". Tysiące Polaków wyszło na ulicę, żeby zaprotestować przeciwko tzw. "zakazowi edukacji seksualnej". Robert Biedroń ma żal do obecnej władzy i oznajmił, że będzie wspierał protestujących. Poinformował o tym na swoim koncie na Instagramie.

Zobacz także: "Jesień Średniowiecza". Protesty przeciwko obywatelskiemu projektowi ustawy "Stop pedofilii"

Robert Biedroń o obywatelskim projekcie ustawy "Stop pedofilii"

"Jestem gejem. Od wielu lat żyję w szczęśliwym związku, wspieram środowiska LGBT i wierzę, że kiedyś będzie lepiej, choć nie zawsze było dobrze. W moim domu nie było edukacji seksualnej, a szkoła stroniła od tych tematów. Ciężko było powiedzieć mojej mamie o tym, że jestem gejem, a kiedy już się dowiedziała - ciężko to przeżyła" - napisał polityk.

d2opovj

"Dzisiejsza władza usilnie stara się zablokować wam możliwość poznania siebie, swojego ciała czy podejścia do drugiego człowieka w sferze seksualnej. Chcą, by edukatorzy trafiali do więzienia za to, że krzewią w was wiedzę. Nigdy się na to nie zgodzę i ramię w ramię z wami będę na protestach. Mówię głośno - NIE dla zakazu edukacji seksualnej w Polsce. Po rozmowach z wami wiem, że tego potrzebujecie. Pamiętajcie, nigdy nie jest za późno na edukację" - dodał.

Zobacz także: Krzysztof Śmiszek z partii Wiosna: "Każdy homofob zostanie ukarany"

Internauci podziękowali za ten post. "Panie Robercie, proszę, niech pan wyleczy Polskę z tego nowotworu nietolerancji, fanatyzmu i chciwości", "Edukacja seksualna to podstawa samoświadomości. Dziękuję za to, co pan robi" - czytamy w komentarzach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2opovj

Podziel się opinią

Share

d2opovj

d2opovj