Chwalił się, że "załatwił babkę Kiepską". Napadł na nią na przystanku

Chwalił się, że "załatwił babkę Kiepską". Napadł na nią na przystanku

Krystyna Feldman kilka lat przed śmiercią została napadnięta
Krystyna Feldman kilka lat przed śmiercią została napadnięta
Źródło zdjęć: © AKPA
16.03.2024 12:45, aktualizacja: 16.03.2024 12:57

16 marca 1999 r. wyemitowano pierwszy odcinek serialu "Świat według Kiepskich". Do gwiazd produkcji należała m.in. "babka Kieska", w którą brawurowo wcieliła się Krystyna Feldman. Kilka lat przed śmiercią przeżyła brutalną napaść.

Kiedy 25 lat temu na ekranach zagościł serial "Świat według Kiepskich" nikt nie przypuszczał, że okaże się on aż takim hitem. Fani z zapartym tchem śledzili perypetie z pozoru przeciętnej, polskiej rodziny oraz ich sąsiadów.

"Załatwił babkę Kiepską"

Krystyna Feldman bardzo ciężko pracowała na swój sukces. Miała na swoim koncie wiele kultowych ról, jednak fani najbardziej kojarzą ją z serialu "Świat według Kiepskich". Grana przez nią seniorka nie szczędziła uszczypliwości swojemu zięciowi. Cięty język stał się jej znakiem rozpoznawczym.

Niestety życie osobiste aktorki, podobnie jak "babki Kiepskiej", nie było usłane różami. Kilka lat przed śmiercią Feldman postanowiła spędzić Wielkanoc u swojej przyrodniej siostry z Jeleniej Góry i tam przeżyła dramat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na jednym z przystanków autobusowych kobiety zostały napadnięte. Złodzieje, popychając je, wyrwali ich torebki. Wówczas Krystyna Feldman niefortunnie upadła łamiąc sobie kość udową, przez co groził jej nawet wózek inwalidzki. Na szczęście dzięki operacji stawu biodrowego gwiazda mogła później wciąż poruszać się o własnych siłach.

Szybko okazało się, że napastnicy rozpoznali aktorkę. Później jeden z nich chwalił się nawet, że "załatwił babkę Kiepską". Mężczyzna został wówczas skazany na trzy lata więzienia.

Aktorka 24 stycznia 2007 r., trzy lata po napaści, zmarła w swoim mieszkaniu w Poznaniu.

Dlaczego "babka Kiepska" nosiła nazwisko zięcia?

Fani serialu "Świat według Kiepskich" z niecierpliwością czekali na nowe pomysły Ferdynanda Kiepskiego, który ze swoim wykształceniem, a w zasadzie jego brakiem, nie mógł znaleźć dla siebie odpowiedniej pracy.

W jego mieszkaniu na jednym z wrocławskich osiedli mieszkali także: żona Halina, która utrzymywała wszystkich członków rodziny, córka Mariola, syn Walduś oraz "babka Kiepska". Widzowie w końcu zaczęli zastanawiać się, czemu nosiła nazwisko zięcia, w końcu była mamą Haliny. Czyżby twórcy produkcji przeoczyli tak ważny szczegół? Okazuje się, że nie.

Wielu wiernych fanów produkcji z pewności pamięta, że seniorka posługiwała się w serialu kilkoma nazwiskami, w tym m.in. Kopeć, Małolepsza oraz Wspaniała. Jak można się jednak domyślać, przez to, że od wielu lat mieszkała wraz z rodziną Kiepskich, z czasem wszyscy też zaczęli ją tak nazywać.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP