Rozkrusz i rozsyp w ogrodzie. Ślimaki wyniosą się w mig

W ogrodach ślimaki są szkodnikami
W ogrodach ślimaki są szkodnikami
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

01.06.2024 16:02, aktual.: 01.06.2024 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ślimaki to zmora każdego ogrodnika. Te stworzenia są w stanie dotkliwie zniszczyć uprawę. Jeśli chcesz pozbyć się ich z ogrodu, sięgnij po produkt, który kupisz w każdym sklepie papierniczym.

Ślimaki to jedne z najbardziej żarłocznych szkodników ogrodowych. Pojawiają się w nich już wczesną wiosną. Szukają tam pożywienia. Żywią się grzybami, resztkami materii organicznej i młodymi liśćmi roślin. W przeciągu jednej nocy są w stanie dotkliwie zniszczyć plon.

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest oprysk bazujący na substancjach biobójczych, jednak może on doprowadzić do uszkodzenia roślin. Jeśli naturalne metody są ci bliższe, sięgnij po łatwodostępny produkt za grosze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu?

Ślimaki to największa gromada mięczaków na świecie. Rozróżnia się aż 105 tys. różnych gatunków, a każdy z nich różni się od siebie rozmiarem, wyglądem i stylem życia. W Polsce żyje aż 200 gatunków ślimaków. Większość z nich jest roślinożerna, choć zdarzają się i takie, które żywią się szkodnikami czy innymi mięczakami.

W ogrodzie pojawiają się przedstawiciele ślimaków roślinożernych, takich jak winniczki czy pomrowy. Każdy z nich żywi się zielonymi częściami roślin, a także ich owocami i bulwami. W przeciągu jednej nocy są w stanie dotkliwie zniszczyć uprawę.

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu domowym sposobem? Wykorzystaj produkty, które normalnie trafiłyby do kosza. Tym produktem są skorupki od jajek. Rozłóż je pomiędzy grządkami, a utrudnisz im dalszą wędrówkę. Zniechęcone mięczaki szybko uciekną z ogrodu.

Pokrusz i rozsyp wokół grządek. Tak pozbędziesz się ślimaków

Jest jednak jeszcze jeden sposób, który pomoże ci pozbyć się ślimaków z ogrodu. Potrzebujesz tylko jednej rzeczy — kredy do tablicy. Kupisz ją w każdym sklepie papierniczym i wydasz nie więcej niż 5 złotych za opakowanie, które wystarczy ci na cały sezon.

Jak to zrobić? Zacznij od dokładnego rozkruszenia kredy. Możesz wrzucić ją do malaksera lub rozkruszyć przy pomocy tłuczka do mięsa. Kiedy stanie się sypka, dodaj do niej łyżkę mielonego cynamonu i łyżeczkę startej skórki z cytryny. Ślimaki nie znoszą tych zapachów i gdy tylko je poczują, od razu uciekają. Tak przygotowaną mieszankę rozsyp wokół rabat. Zabieg powtarzaj raz na trzy dni, a pozbędziesz się ślimaków na dobre.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także