UrodaRzęsy 1:1 – na czym polega przedłużanie rzęs?

Rzęsy 1:1 – na czym polega przedłużanie rzęs?

Rzęsy 1:1 – na czym polega przedłużanie rzęs?
Źródło zdjęć: © 123RF
23.06.2018 20:54, aktualizacja: 02.07.2018 12:04

Przedłużanie rzęs najczęściej wykonuje się przy pomocy techniki 1:1, która polega na przyklejaniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej będącej w ostatniej fazie wzrostu. Efekt takiej stylizacji rzęs jest imponujący – są zagęszczone, wydłużone, a spojrzenie wyraziste. Po 3 tygodniach należy wrócić do gabinetu kosmetycznego i uzupełnić ubytki powstałe wskutek wypadania rzęs.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 – charakterystyka

Przedłużanie 1:1 to najpopularniejsza metoda zagęszczania i przedłużania rzęs. Daje najbardziej naturalny efekt (zagęszcza, wydłuża, przyciemnia). Przedłużanie rzęs w taki sposób wodzi się z Azji i polega na doklejaniu rzęsy sztucznej do naturalnej w proporcji 1:1. Decydują się na niego panie, które chcą zaoszczędzić czas przy wykonywaniu codziennego makijażu (nie trzeba używać maskary)
, często uprawiają sport (makijaż nie rozmazuje się) czy są uczulone na kosmetyki do malowania oczu oraz oczekują delikatnego, ale widocznego efektu. Warto wybrać profesjonalny gabinet kosmetyczny, by mieć pewność, że preparaty są wysokiej jakości, a sam zabieg będzie wykonany prawidłowo.

Jak wygląda przedłużanie rzęs metodą 1:1?

Wizytę w gabinecie kosmetycznym rozpoczynamy od wyboru rodzaju sztucznych rzęs. Dostępne są jedwabne, poliestrowe, silikonowe oraz te wykonane z futra norek syberyjskich. Następnie decydujemy się na odpowiednią dla nas długość i grubość rzęs. Doczepiane rzęsy dostępne są w wielu kolorach, mają też różny stopień podkręcenia. Po dokonaniu wszystkich wyborów, rozpoczyna się przedłużanie rzęs.

Przedłużanie rzęs 1:1 to doklejanie sztucznych włosków do naturalnych, które są w ostatniej fazie wzrostu. Uzupełnianie związane jest ściśle z cyklem ich wypadania. Warto wspomnieć, że sam zabieg nie wpływa na wypadanie rzęs i ich nie niszczy. W zależności od kondycji i gęstości włosków, procedura trwa od 1,5 do 3 godzin, a efekt utrzymuje się do 3 tygodni. Po tym czasie należy ponownie odwiedzić gabinet kosmetyczny w celu uzupełnienia ubytków. Przedłużanie rzęs metodą 1:1 kosztuje około 400zł, a wypełnianie brakujących włosków to koszt rzędu 150-200zł.

Przedłużone rzęsy – pielęgnacja

Zagęszczanie rzęs metodą 1:1 sprawia, że nie musimy pamiętać o makijażu rzęs. Maskara nie będzie nam już potrzebna, ale to nie zwalnia nas z codziennego oczyszczania twarzy. Demakijaż najlepiej wykonywać przy pomocy płynu micelarnego. Nie ma on w swoim składzie substancji tłuszczowych, które mogą uszkodzić używany do przyklejania sztucznych włosków klej. Po wykonaniu zabiegu przedłużania rzęs nie można również używać zalotki.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 – przeciwwskazania

Przedłużanie rzęs jest bardzo popularne wśród klientek gabinetów kosmetycznych. Jednak nie wszyscy mogą skorzystać z tego rodzaju upiększania. Całkowity brak naturalnych rzęs wyklucza stosowanie tego typu metod. Podobnie jak choroby oczu – zaćma, jaskra, zapalenie spojówek, zespół suchego oka, ropne zapalenie, opryszczka powiek, stany zapalne skóry powiek, infekcje bakteryjne i wirusowe oraz infekcje grzybicze oka.