UrodaDemakijaż twarzy i oczu. Sprawdź, czy robisz go dobrze

Demakijaż twarzy i oczu. Sprawdź, czy robisz go dobrze

Dobrze przeprowadzony demakijaż twarzy i oczu pozwala nie tylko na usunięcie pozostałości po make-upie, ale również na uwolnienie cery od zanieczyszczeń i bakterii, które gromadziły się na niej w ciągu całego dnia. Masz zaskórniki i wypryski? Być może powinnaś robić demakijaż inaczej niż dotychczas.

Demakijaż twarzy i oczu. Sprawdź, czy robisz go dobrze
Źródło zdjęć: © iStock.com

Prawidłowy demakijaż twarzy – kosmetyki a typ cery?

Wśród kosmetyków do demakijażu można znaleźć m.in.: mleczka, toniki, płyny dwufazowe, pianki, żele, płyny micelarne – każdy o innym składzie i sposobie działania. Wybór odpowiedniego preparatu powinien być uzależniony od typu cery. Skóra tłusta, z tendencją do błyszczenia się i zapychania porów nadmiarem sebum, wymaga stosowania jak najlżejszych kosmetyków o płynnej lub żelowej konsystencji. Korzystnie działają na nią zwłaszcza płyny antybakteryjne.

Kosmetyki do makijażu i demakijażu znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Przy cerze atopowej nie warto eksperymentować z preparatami kupowanymi w drogeriach. Bezpieczne dla takiej skóry są tylko dermokosmetyki do czyszczenia twarzy i oczu, po które trzeba wybrać się do apteki. Skórze suchej natomiast dobrze robi demakijaż olejami (olejem kokosowym, oliwą z oliwek, olejkiem dla dzieci) zostawiającymi na twarzy tłusty film, czyli barierę chroniącą przed podrażnieniem i utratą wody.

Demakijaż twarzy możesz wykonać rękawicą GLOV. Jak to zrobić? Sprawdź!

Jak i czym wykonać demakijaż oczu?

Oleje świetnie sprawdzają się również jako kosmetyki do usuwania resztek wodoodpornego tuszu do rzęs. Mocny makijaż oczu bez uszkadzania skóry energicznym pocieraniem można też zmyć dzięki wazelinie zmieszanej z ulubionym mleczkiem. Najważniejszą zasadą demakijażu oczu jest to, by nie trzeć powiek wacikiem kosmetycznym, bo może to prowadzić do podrażnień i pogorszenia kondycji skóry pod oczami, a co za tym idzie – przyspieszyć powstawanie zmarszczek.

Zmywanie mechaniczne to również częsta przyczyna wypadania rzęs. Dlatego wacik po nasączeniu wybranym preparatem należy przyłożyć do oka i poczekać minutę lub dwie, aż kosmetyki się rozpuszczą. Potem dopiero można delikatnie przesuwać go w stronę wewnętrznego kącika oka. Czynność warto powtórzyć kilka razy (używając za każdym razem nowego wacika), a na koniec pomóc sobie patyczkiem higienicznym, który dotrze do każdego zakamarka oka.

Istnieją różne rodzaje demakijażu twarzy, szyi i dekoltu. Dowiedz się, jaki będzie najlepszy dla ciebie:

Jak wykonać demakijaż twarzy krok po kroku?

Prawidłowy demakijaż twarzy powinien przebiegać w dwóch etapach:

  1. Najpierw należy usunąć pozostałości podkładu, fluidu i pudru mleczkiem lub płynem micelarnym, zwracając szczególną uwagę na okolice nosa, gdzie znajduje się dużo naturalnych zagłębień.
  2. Następnie trzeba umyć twarz żelem antybakteryjnym, który oprócz zanieczyszczeń usunie z twarzy nadmiar sebum. Żelu nie zastąpi mydło, ponieważ jego pH różni się od naturalnego pH skóry. Odczyn zasadowy sprzyja rozwojowi bakterii i powstawaniu wyprysków.

Preparat do mycia twarzy powinien mieć odczyn lekko kwaśny. Najlepiej nakładać go na wilgotną skórę i wmasowywać, dopóki się nie spieni, a następnie spłukać. Jeśli po umyciu twarzy żelem odczuwalne jest uczucie „ciągnięcia” na skórze, warto zmienić kosmetyk na łagodniejszy. Nie powinien mieć w składzie szkodliwych preparatów chemicznych, takich jak SLS i SLES.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)