Są razem od 55 lat. Mówi wprost, kto "załatwił" mu żonę

Olgier Łukaszewicz i Grażyna Marzec
Olgier Łukaszewicz i Grażyna Marzec
Źródło zdjęć: © AKPA

07.09.2023 09:32, aktual.: 07.09.2023 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Olgierd Łukaszewicz 7 września skończył 77 lat. Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów od 55 lat jest związany z Grażyną Marzec, którą poznał jeszcze w czasie studiów. Mało kto wie, że kobieta również była bliska dużej filmowej kariery, którą jednak dla niego poświęciła.

Olgierd Łukaszewicz jest jednym z najbardziej znanych polskich aktorów. Zadebiutował w 1968 roku rolą w filmie "Dancing w kwaterze Hitlera". Od tamtej pory zagrał w kilkudziesięciu produkcjach. Sławę przyniosły mu role w "Seksmisji", "Dekalogu", a także filmach historycznych, jak "Generał Nil". Ostatnio pojawił się na ekranie w produkcji "Gang zielonej rękawiczki", gdzie wcielił się w postać Henryka.

Olgierd Łukaszewicz poznał żonę na studiach

Łukaszewicz od ponad pół wieku jest żonaty z Grażyną Marzec. Para poznała się jeszcze podczas studiów w krakowskiej Szkole Teatralnej.

- A na studiach mój profesor załatwił mi żonę. Ćwiczyliśmy wspólną scenę miłosną, a ja słyszę: "Nie widzę, że ją kochasz", "Niestety, jeszcze nie widzę, żebyś ją kochał". Pewnego dnia głos profesora oznajmił: "No, teraz wam ta scena jakoś poszła" Pamiętam, jak trzymając się z Grażyną za ręce, szliśmy Plantami, a on siedział w kawiarni i widzieliśmy jego ogromny uśmiech. Miał satysfakcję, że udało mu się zaaranżować parę na roku. I tak z treningu zrodziła się miłość - opowiadał aktor po latach w "Życiu na Gorąco Retro".

Pobrali się w 1968 roku, a dziesięć lat później doczekali się córki, Zuzanny. To zakończyło filmową karierę Grażyny. - Kiedy urodziła się córka, ktoś musiał się poświęcić. Domu nie dawało się zostawić na kilka tygodni bez opieki. Tym bardziej dziecka. Olgierd realizował się aktorsko, a ja prowadziłam dom - opowiadała w jednym z wywiadów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Grażyna Marzec zrezygnowała z wielkiej kariery

Grażyna Marzec przyznawała, że nie czuje się dobrze przed kamerą. - Mój dorobek filmowy jest żaden. Nigdy nie uważałam się za aktorkę ekranową - mówiła. Zagrała jednak w kilkudziesięciu filmach i serialach. Ostatnio wcieliła się w rolę Leokadii w serialu "Pierwsza miłość", widzowie mogą pamiętać ją także z "M jak miłość" czy "Plebanii".

Żona Łukaszewicza w latach dwutysięcznych walczyła z chorobą nowotworową, którą na szczęście udało się wyleczyć. Para przyznawała, że trudne doświadczenia tylko ich wzmocniły.

Olgierd Łukaszewicz i Grażyna Marzec pobrali się w 1968 roku
Olgierd Łukaszewicz i Grażyna Marzec pobrali się w 1968 roku© AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także