Blisko ludziSą rodzeństwem i mają czwórkę dzieci. "Nasza miłość jest prawdziwa"

Są rodzeństwem i mają czwórkę dzieci. "Nasza miłość jest prawdziwa"

Są rodzeństwem i mają czwórkę dzieci. "Nasza miłość jest prawdziwa"
Są rodzeństwem i mają czwórkę dzieci. "Nasza miłość jest prawdziwa"
Źródło zdjęć: © Getty Images | Eugenio Marongiu

02.05.2022 14:18, aktual.: 02.05.2022 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Patrick Stübing i Susan Karolewski to rodzeństwo z Niemiec. Urodzili się w wieloletniej rodzinie, a ze względu na sytuację finansową, Patrick został oddany pod opiekę rodzinie zastępczej. Kiedy miał 23 lata, postanowił odnaleźć krewnych. Tak poznał 16-letnią siostrę Susan, w której się zakochał.

Oto historia, która od lat budzi ogromne kontrowersje. Patrick i Susan, choć wychowali się oddzielnie i nie mieli o sobie pojęcia, okazali się być najbliższymi sobie krewnymi - rodzeństwem. Kiedy 23-latek odnalazł swoją rodzinę, Susan miała wówczas jedynie 16 lat. Rok później nastąpiła śmierć ich matki. Patrick postanowił zająć się siostrą, która od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Z czasem, tak jak i ona, poczuł coś znacznie więcej niż wyłącznie siostrzano-braterską miłość.

Są rodzeństwem i mają czwórkę dzieci

W 2001 roku Patrick i Susan powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. U ich syna, Erika, wykryto jednak poważną niepełnosprawność. Erik został im odebrany, kiedy wyszło na jaw, że Patrick i Susan są ze sobą spokrewnieni. Niedługo później Patrick został aresztowany i skazany na rok więzienia w zawieszeniu za kazirodcze stosunki z siostrą.

- Gdyby nie odebrali nam tego dziecka, być może nie byłoby następnych - mówiła po latach Susan w jednym z wywiadów.

"Nasza miłość jest prawdziwa"

Susan i Patrick doczekali się jeszcze trójki dzieci. Jedno z nich, tak jak i pierwsze, także urodziło się z niepełnosprawnością umysłową. Inne - z wadą serca. Z rodzicami zostało jedynie jedno dziecko - najmłodsza córka. Reszta trafiła do rodzin zastępczych.

Patrick oprócz pierwszego wyroku został skazany jeszcze dwukrotnie - łącznie na prawie 4,5 roku więzienia. W 2012 roku mężczyzna odwołał się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ponieważ chciał, aby jego związek z siostrą został uznany przez niemieckie prawo. Trybunał odrzucił jednak jego apelację. Dwa lata później Niemiecka Rada Etyki zmieniła ich sytuację, uznając i zezwalając na ich kazirodczy związek.

- Nie tak na to patrzyliśmy, gdy poszliśmy ze sobą do łóżka. Nie myśleliśmy o używaniu prezerwatywy. Nie wiedzieliśmy, że spanie razem jest nielegalne - powiedział Patrick kilka lat temu mediom. - Nasza matka nie pochwaliłaby tego, ale jedynymi osobami, które powinny nas teraz osądzać, jesteśmy my sami.

- Nie znaliśmy się w dzieciństwie, dla nas to nie to samo. Zakochaliśmy się jako dorośli i nasza miłość jest prawdziwa. Nic nie możemy na to poradzić - dodała również Susan.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także