Są wyniki rezonansu. Mówi, w jakim stanie jest jej córka

Są wyniki rezonansu. Mówi, w jakim stanie jest jej córka

Ewa Błaszczyk mówi o stanie zdrowia córki
Ewa Błaszczyk mówi o stanie zdrowia córki
Źródło zdjęć: © AKPA
02.06.2023 09:05, aktualizacja: 02.06.2023 09:38

Ewa Błaszczyk wciąż walczy o zdrowie córki, która zapadła w śpiączkę. W ostatnim wywiadzie aktorka opowiedziała o tym, co odkryli niedawno lekarze. - Coś się poprawia - podkreśliła. Aktorka wciąż też myśli o tym, jak szybko postępuje medycyna.

Ewa Błaszczyk od 20 lat walczy o to, by jej córka wybudziła się ze śpiączki. Przypomnijmy, że 11 maja 2000 roku wówczas 6-letnia Aleksandra zachłysnęła się przy połykaniu tabletki i straciła przytomność. Do dziś się nie wybudziła. Aktorka rok po tym tragicznym incydencie postanowiła rozpocząć działania, aby wspomóc dzieci po ciężkich urazach neurologicznych. Niedawno Błaszczyk udzieliła wywiadu, w którym wspomniała o Aleksandrze. Lekarze zauważyli coś, co można uznać za dobrą monetę.

Ewa Błaszczyk przekazuje dobre wieści. Stymulator mózgu przyniósł rezultaty?

Aktorka w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle wspomniała o tym, że jakiś czas temu specjaliści wszczepili córce stymulator mózgu, którego celem jest poprawienie ukrwienia tego organu. Polscy eksperci przeprowadzili ten zabieg pod czujnym okiem japońskich medyków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najwyraźniej operacja zaczęła już przynosić pierwsze rezultaty. Ostatnie badania wykazały poprawę.

- Tutaj jest jednak bardzo duża odległość czasowa od urazu, mimo to w czynnościowym rezonansie magnetycznym widać, że na przykład odzywają się płaty czołowe, a więc coś się poprawia, nie psuje - podkreśliła Ewa Błaszczyk.

"Dzieje się w tej nauce"

Aktorka przyznała, że patrząc na ogromny postęp medycyny, ma nadzieję, że już wkrótce pojawią się nowe metody leczenia, z których będzie mogła skorzystać jej córka.

- Gdyby się okazało, że coś możemy odbudować w tych neuronach, to by była wielka sprawa. Dzieje się w tej nauce, więc może coś się pojawi - podkreśla gwiazda.

Przypomnijmy, że Ewa Błaszczyk jest założycielką fundacji "Akogo?", która wybudowała Klinikę Budzik. To właśnie w tej placówce doszło już do kilku wybudzeń pacjentów.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta