GwiazdySarah Spencer znów na ustach wszystkich. Siostrę Diany pokazano w "The Crown"

Sarah Spencer znów na ustach wszystkich. Siostrę Diany pokazano w "The Crown"

Diana i Sarah
Diana i Sarah
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Błaszkiewicz
24.11.2020 16:30, aktualizacja: 02.03.2022 14:06

Mało kto wie, że zanim książę Karol zwrócił uwagę na Dianę, spotykał się z jej starszą siostrą. O jej istnieniu przypomnieli twórcy bijącego rekordy oglądalności "The Crown". W 4. sezonie Sarah pojawia się dwukrotnie.

Lady Spencer, jak przedstawiono to w serialu, randkowała z księciem Karolem, choć wyraźnie nie darzyła go specjalnie wielkim uczuciem. Para spędzała wspólnie czas, jeżdżąc konno na terenie należącym do jej rodziny. Kilkakrotnie sfotografowano Sarah z księciem. Raz wypaliła w rozmowie z reporterem, że nie jest zainteresowana wżenieniem się w rodzinę królewską. I tu historia miłosna jednej Spencerówny się kończy, a drugiej zaczyna. Bo to za sprawą Sarah Karol zwrócił uwagę na Dianę.

 Sarah Spencer – kim jest?

 W serialu jesteśmy świadkami kolejnej schadzki Sarah i Karola. Kiedy kobieta na moment zostawia następcę tronu samego, ten poznaje młodziutką dziewczynę, przemykającą w stroju drzewa. Chowa się przed Karolem, bo obiecała siostrze, że nie wejdzie im w drogę. Książę się śmieje, ona z ciekawością mu się przygląda. Rzuca kilka słów i szybko wbiega po schodach, prosząc jeszcze, by Karol nie mówił o zdarzeniu Sarah. Oczywiście, mówi.

 I dowiaduje się, że Diana ma na jego punkcie obsesję. Mija trochę czasu, książę traci wujka w zamachu. Chcąc spełnić ostatnią wolę zmarłego, zaczyna szukać odpowiedniej dla siebie żony. A że znów przypadkiem spotyka zafascynowaną nim Spencerównę, dzwoni do Sarah. Wypytuje, czym Diana się zajmuje (m.in. była jej sprzątaczką), budząc konsternację, a może nawet lekkie oburzenie byłej dziewczyny. Dziewczyny, która daje mu w końcu (niechętnie) numer siostry.

 Sarah więcej nie pojawia się już na ekranie, ale słyszymy o niej, gdy Diana chce odwołać ślub. Mówi jej bowiem, że już jest na to za późno. Resztę historii znamy.

 W prawdziwym życiu rzeczywiście Sarah miała duży wpływ na decyzję Diany o poślubieniu Karola. Wcześniej jednak nie kazała się jej chować po kątach, gdy odwiedził ich dom – sama ich sobie przedstawiła. "Jestem kupidynem" – miała potem tak to wspominać.

 Sarah rok przed ślubem siostry wyszła za mąż za Neila McCorquodale'a i doczekała się z nim potem trójki dzieci: Emily, George'a oraz Celii. Po weselu Diany usunęła się w cień i skupiła na życiu rodzinnym. Pojawiła się ponownie, gdy księżna Walii straciła życie w wypadku samochodowym. I razem z Karolem poleciała po jej ciało do Paryża. Czytała na pogrzebie Diany, który oglądało 2,5 mld widzów na całym świecie.

Później McCorquodale zajęła się prowadzeniem fundacji imienia księżnej – skupiającej się na pomocy humanitarnej, ostatecznie zamkniętej w 2012 r. Dziś Sarah wspiera w działaniach Williama i Harry'ego. Książęta nie wyobrażali sobie, że mogło zabraknąć jej na ich ślubach. Bliżej jej jednak do młodszego syna siostry. Harry ma świetne relacje z ciociami i wujkiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także