Trwa ładowanie...

Schudła 56 kilogramów w 18 miesięcy. "Brakowało mi tchu"

Momentem zwrotnym dla Sim Godoy był ślub jej kuzynki. 26-latka zrozumiała wtedy, że jej nadwaga może być poważnym zagrożeniem dla życia. Kobieta wiedziała, że musi zacząć działać.

Share
Sim schudła już prawie 60 kilogramów i dalej trzyma się planu Sim schudła już prawie 60 kilogramów i dalej trzyma się planu Źródło: Instagram, fot: sim_on_ww
d1lv5lj

Sim Godoy wspomina, że od czasów szkoły miała poczucie, że wygląda inaczej, niż jej koleżanki. Jako dziewczynka miała już zauważalną nadwagę, która z czasem przerodziła się w poważny problem. Na całe szczęście Sim w porę postanowiła zająć się swoim zdrowiem.

Znajomi Sim często jej nie rozpoznają po przemianie Instagram
Znajomi Sim często jej nie rozpoznają po przemianie Źródło: Instagram, fot: sim_on_ww

W krytycznym momencie waga wskazywała 130 kilogramów

Przez kilka lat młoda kobieta próbowała wielu popularnych diet, jednak żadna nie przynosiła dobrych efektów. Sprawa zaczęła się wręcz pogarszać; prowadzący lekarz stwierdził u Sim zespół policystycznych jajników, przez co nadwaga zaczęła jeszcze mocniej utrudniać sprawę i stanowić poważne zagrożenie dla życia.

d1lv5lj

- Wiedziałam, że pewnego dnia chcę założyć rodzinę, ale moja waga sprawi, że normalny cykl miesięczny będzie bardzo trudny, przez co mogę nie zajść w ciążę - wspomina Godoy.

Sim nadal trzyma się przyjętego planu Instagram
Sim nadal trzyma się przyjętego planu Źródło: Instagram, fot: sim_on_ww

W pewnym momencie Sim postanowiła rzucić diety, które i tak nie przynosiły efektów. Wszystko odmieniło się podczas wesela jej kuzynki.

- Jedyne, co pamiętam, to uczucie dyskomfortu w mojej skórze i uczucie, że jestem nie na miejscu. Nie mogłam patrzeć na zdjęcia rodzinne, na których byłam. Co gorsza, nawet przy zwykłych czynnościach, jak chodzenie, zaczynało mi brakować tchu. Trudności miałam nawet z siadaniem i wysiadaniem z samochodu. Mimo szukania kolejnych wymówek, postanowiłam, że muszę znowu zacząć działać w imię swojego zdrowia - tłumaczy Sim.

Zamiast próbować kolejnej diety, zrozumiała, że musi odmienić swoje życie

26-latka nauczyła się zjadać odpowiednie porcje jedzenia, wyliczać dzienne zapotrzebowanie kaloryczne z lekkim deficytem, które pozwalało na zrzucanie zbędnych kilogramów. Sim poznała też sposoby na zachowanie ulubionych smaków przy przyrządzaniu poszczególnych potraw w inny, zdrowszy sposób. Treningi dołączyły do nowej rutyny dopiero po pewnym czasie od rozpoczęcia drogi ku zdrowej wadze. Godoy zaczęła od półgodzinnych spacerów, powoli włączając trucht, bieg, a później ćwiczenia siłowe.

Metamorfoza Sim jeszcze się nie skończyła Instagram
Metamorfoza Sim jeszcze się nie skończyła Źródło: Instagram, fot: sim_on_ww

Rada na koniec? Sim podkreśla, że warto się skupić nie na samej utracie wagi, a na myśleniu, że dba się o siebie i zdrowie - spadek wagi to bonus przy tym, że wzmacniamy swój organizm.

d1lv5lj

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Największe metamorfozy gwiazd

d1lv5lj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lv5lj
d1lv5lj