Ukryta funkcja pralki. Guzik pod klapą uratował już wielu

Ukryta funkcja pralki. Guzik pod klapą uratował już wielu

Jak otworzyć zablokowane drzwiczki pralki?
Jak otworzyć zablokowane drzwiczki pralki?
Źródło zdjęć: © TikTok | jeeves_ny
14.03.2024 10:27, aktualizacja: 16.03.2024 08:19

Włączamy pralkę i właśnie wtedy uświadamiamy sobie, że w kieszeni zostało coś bardzo cennego. Niestety, programu nie da się już zatrzymać… A może jednak? Niektóre urządzenia posiadają dodatkową funkcję. Jest dobrze ukryta.

Przed praniem warto dokładnie sprawdzić kieszenie. Może został tam telefon lub portfel? Dużym problemem są również zużyte chusteczki higieniczne, które rozpadają się w trakcie prania, oblepiając odzież. Właściciele kotów muszą też skontrolować bęben przed uruchomieniem urządzenia, gdzie mógł się tam schować psotny futrzak. Gdy sprzęt już ruszy, zazwyczaj nie ma sposobu, żeby go zatrzymać. Przynajmniej teoretycznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak otworzyć pralkę w trakcie prania? Jest to możliwe

Producenci pralek nie przewidują dodatkowej funkcji, która pozwoliłaby zajrzeć do środka już po włączeniu konkretnego programu. Uruchamia się wówczas specjalna funkcja, która blokuje drzwiczki. Takie działanie zostało dobrze przemyślane, ponieważ przypadkowe otwarcie pralki w trakcie działania (np. przez dziecko), mogłoby się skończyć potopem, a nawet tragedią (woda w urządzeniu nagrzewa się nawet do 90 stopni Celsjusza).

Blokada potrafi jednak utrudnić życie, gdy przypomnimy sobie, że w ubraniu zostało coś cennego lub delikatnego, co nie powinno mieć długiego kontaktu z wodą. W takim przypadku chcielibyśmy mieć możliwość awaryjnego przerwania cyklu. Niektórzy mają taką szansę.

Tajny przycisk. Dzięki niemu uda się zatrzymać pranie

Na szczęście istnieje pewien sekretny przycisk, którego możemy w takim przypadku użyć. Nie znajdziemy go jednak w dowolnym urządzeniu, ponieważ w tę funkcję nie został wyposażony każdy model. Koniecznie sprawdź, czy twój już tak.

Niezwykły sposób na otwarcie pralki pokazał na swoim kanale na TikToku użytkownik @jeeves_ny, który sam siebie nazywa "maniakiem sprzątania". Na jednym z filmików zaprezentował, w jaki sposób możemy nagle zakończyć cykl prania, żeby bez problemu sięgnąć do środka.

To bardzo proste. Obok filtra w pralce znajduje się niewielki otwór. Wystarczy wsunąć tam jakiś płaski przedmiot, np. nóż (byle nie ostry!) i sięgnąć do specjalnego zatrzasku. Gdy przesuniemy go w lewo, pranie natychmiast się skończy, a drzwiczki zostaną odblokowane.

Sprytny myk. Stosujmy tylko w razie konieczności

Ten sposób działa, jednak musimy pamiętać, że nie jest to funkcja przeznaczona do częstego używania. Należy z niej korzystać tylko w przypadku rzeczywistej awarii, kiedy bezwzględnie musimy przerwać cykl.

Przyda się też w momencie, gdy np. zabraknie prądu, a my będziemy chcieli wyjąć pranie, żeby nie skisło. Zanim otworzymy pralkę, musimy też pamiętać, aby rozłożyć wokół ręczniki. Jeśli zakończymy pranie nagle, woda nie zostanie odprowadzona, więc wycieknie na zewnątrz.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta