Rozpuść i wlej do skrzydłokwiatu. Aż się o to prosi

Rozpuść i wlej do skrzydłokwiatu. Aż się o to prosi

Dzięki tej odżywce skrzydłokwiat odżyje
Dzięki tej odżywce skrzydłokwiat odżyje
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Larisa Kapustkina
11.11.2022 19:56, aktualizacja: 11.11.2022 20:52

Skrzydłokwiat potrafi być kapryśną rośliną. Istnieje jednak wiele domowych sposobów, które sprawią, że nawet najbardziej wybrednej sadzonce stworzymy odpowiednie warunki. Ten skuteczny nawóz znały już nasze babcie - prostszej metody nie znajdziesz.

Skrzydłokwiat, jeżeli właściwie go podlewamy, nawozimy i doświetlimy, cieszy nasze oczy nie tylko bujnymi zielonymi liśćmi, lecz także okazałymi i ozdobnymi białymi kwiatami. Choć szukając informacji o tej roślinie w sieci, dowiemy się, że raczej nie jest ona wymagająca - to tylko pozory. Jeżeli nie zapewnimy skrzydłokwiatowi odpowiednich warunków, nim się obejrzymy, w geście sprzeciwu liście mu opadną.

To popularny kwiat doniczkowy. Równie piękny, co wymagający?

Skrzydłokwiat jest polecany wszystkim ze względu na swoje niezwykłe właściwości. Kwiat ten bowiem zaliczany jest do grona roślin oczyszczających powietrze. Z tego też względu warto wiedzieć, jak zadbać o ten cenny okaz. Jest to proste, jeżeli bezwzględnie przestrzegamy kilku zasad.

  • Doniczkę należy postawić w taki sposób, by kwiat nie było bezpośrednio wystawiony na ekspozycję słoneczną.
  • Podłoże rośliny musi być żyzne i przepuszczalne, o lekko kwaśnym odczynie.
  • W okresie jesienno-zimowyn powinien znaleźć się w pokoju, gdzie temperatura oscyluje między 16 a 18 st. C, w lecie - nie powinna przekraczać 22 stopni.
  • Liście skrzydłokwiatu często zraszamy - nie zapominajmy, że jest to roślina pochodząca z Ameryki Środkowej i Południowej.

Jeżeli trzymamy się planu i mamy wrażenie, że nasza sadzonka nadal marnie wygląda, przechodzimy do misji specjalnej. Najlepszą odżywkę, która uratuje kwiat, przygotujemy z jednego produktu.

Odżywka ostatniego ratunku

Uratować nasz skrzydłokwiat może odżywka przygotowana z niesfermentowanych drożdży. Wystarczy, że rozdrobnimy produkt i zalejemy go ciepłą wodą, zachowując proporcje 100 gramów drożdży na 10 litrów wody. Mieszaninę odstawiamy na godzinę. Po tym czasie powstałą substancją podlewamy naszą sadzonkę. Odżywka nie wymaga nawet rozcieńczania!

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także