UrodaSłoneczna cera bez przebarwień

Słoneczna cera bez przebarwień

Słoneczna cera bez przebarwień
10.07.2007 11:15, aktualizacja: 31.05.2010 12:08

Współcześnie z przebarwieniami boryka się wiele kobiet. Problem plamek na skórze jest uciążliwy, głównie ze względu na trudności w ich niwelowaniu. Jak sobie z nimi poradzić?

Współcześnie z przebarwieniami boryka się wiele kobiet. Problem plamek na skórze jest uciążliwy, głównie ze względu na trudności w ich niwelowaniu. Jeśli twoja cera ma jednolity koloryt, masz powody do satysfakcji. Jeśli jednak zauważasz już na swojej skórze ciemne plamki, powinnaś zacząć bardziej ją chronić. Możesz tez sięgnąć po kremy zwalczające przebarwienia. Warto na pewno, abyś wiedziała jak najwięcej w tym temacie.

Widoczne przebarwienia na skórze są nierównomiernym rozłożeniem barwnika (melaniny) w skórze. Pigment ten produkowany przez melanocyty odpowiada za karnację skóry. Te wyspecjalizowane w produkcji melaniny komórki są odpowiedzialne za powstawanie opalenizny na naszej skórze. Jednak kłopot pojawia się, gdy melanina rozkłada się nierównomiernie lub występują zaburzenia w jej wytwarzaniu.

Dlaczego powstają?

Powodem takich zmian są najczęściej promienie UV, a więc zbyt intensywna ekspozycja słoneczna. Często także związane są ze zmianami hormonalnymi, tj. ciąża, antykoncepcja, zaburzenia endokrynologiczne (nadczynność tarczycy, choroby jajników).

Na powstanie przebarwień mogą także mieć wpływ substancje fotoalergiczne zawarte w zażywanych przez ciebie lekach i stosowanych kosmetykach.

Jeśli w efekcie na twojej skórze pojawiają się piegi, nie jest to jeszcze powód do rozpaczy. Po nadmiernej ekspozycji słonecznej na twojej skórze mogły pojawić się plamy soczewicowe. Ciemnobrązowe, wykazujące tendencje do zlewania są dużo poważniejszym defektem kosmetycznym. Ze względu na głębokość ich powstania mogą być żółte, jasnobrązowe, ciemnobrązowe, a nawet szarawe.

Jak zapobiegać i niwelować?

Przede wszystkim obowiązkowa jest dla ciebie wysoka ochrona słoneczna, min. SPF 15. Jeśli w związku z wyjazdem miałby zmienić się sposób ekspozycji słonecznej na intensywniejszą, powinnaś stosować wyższy filtr.

Rozjaśnienie plam uzyskasz, stosując regularnie i cierpliwie kosmetyki o właściwościach wybielających oraz złuszczających. Możesz stosować preparaty depigmentacyjne i rozjaśniające zawierające witaminę C, hydrochinon, arbutynę, kwasy owocowe, pochodne kwasu witaminy A.

Do twojej kosmetyczki polecamy np.:

· Soraya Beauty Creator Attraction Aktywny krem wybielający
· Mincer Mona Lisa Maseczka wybielająca
· Pharmaceris Albucin – Maxima Intensywny krem wybielający
· Farmona krem wybielający przebarwienia i piegi
· Floslek White&Beauty Punktowy krem wybielający
· Floslek White&Beauty Krem wybielający przebarwienia
· Perfecta Clean&Care Peeling enzymatyczny

W konsultacji z kosmetyczką możesz poddać się skutecznym zabiegom usuwającym przebarwienia w gabinecie. Najbardziej popularne to peelingi chemiczne - kwasem trójchlorooctowym, kwasem glikolowym, płynem Jessnera. Skuteczna jest także mikrodermabrazja, laserowe usuwanie przebarwień albo dermabrazja laserowa.

Stosując stałą ochronę słoneczną z wysokim filtrem i zabiegi pielęgnacyjne, możesz zatrzymać powstawanie kolejnych zaburzeń pigmentacyjnych. Całkowite usuniecie przebarwień nie zawsze jest jednak możliwe. Najłatwiej pozbyć się piegów i plam je przypominających, które mogą pojawić się na plecach i dekolcie w wyniku poparzeń słonecznych. Dużo trudniejsze w usuwaniu są plamy hormonalne.

Ochrona słoneczna skóry jest najskuteczniejszym rozwiązaniem na problemy pigmentacji, stosuj więc ostrożnie leki reagujące ze słońcem oraz regularnie chroń skórę kremami z wysokim filtrem. W takiej sytuacji słońce będzie twoim sprzymierzeńcem, a nie wrogiem.

Źródło artykułu:WP Kobieta