Blisko ludziŚlub z zimową posypką

Ślub z zimową posypką

Ślub z zimową posypką
Źródło zdjęć: © Thinkstock

31.01.2011 11:25, aktual.: 04.02.2011 11:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przygotowując się do ślubu i wesela zimą warto pamiętać nie tylko o pięknej, zimowej kreacji, ale również o kilku z pozoru drobnych szczegółach, które jednak dopełniają całości i dodają niepowtarzalnego uroku zimowej ceremonii.

Przygotowując się do ślubu i wesela zimą warto pamiętać nie tylko o pięknej, zimowej kreacji, ale również o kilku z pozoru drobnych szczegółach, które jednak dopełniają całości i dodają niepowtarzalnego uroku zimowej ceremonii. Jeszcze przed weselem daj swym gościom odczuć, jaka będzie panować na nim atmosfera i jak piękne będą zimowe nawiązania.

W tym celu wybierz odpowiednie ślubne zaproszenia zdobione zimową dekoracją. Dzięki nim, już na kilka tygodni przed wydarzeniem goście będą mogli cieszyć się urokami zimy. Zimowe zaproszenia są śliczne i różnorodne - mogą być zdobione śnieżynkami, koronkowymi wzorami, podobnymi do tych jakie mróz maluje na szybach, lub rysunkami ośnieżonych choinek. A jeśli ślub będzie miał miejsce w okresie Świąt Bożego Narodzenia, mogą być zdobione motywami świątecznymi, lub - gdy wielki dzień planowany jest na karnawał – elementami kojarzącymi się z okresem zabawy.

Jednym z bardziej efektownych momentów wesela jest prezentacja i dzielenie weselnego tortu. Nic więc dziwnego, że te weselne ciasta coraz częściej zaczynają przypominać małe dzieła sztuki. Podobnie jak w przypadku zimowych zaproszeń weselnych, także i tort powinien mieć stosowne zimowe zdobienie: najlepiej białą polewę (ale może być i błękitna, różowa czy ciemnoczekoladowa) z białymi dekoracjami śnieżynek czy mroźnych kwiatów, lub inną dekoracją nawiązującą do zimy i jej uroków.

Na bardziej nowoczesne wesele polecić można tort utrzymany w oszczędnej stylistyce, nie zawierający żadnych dekoracji na polewie, o ile będzie biały jak śnieg.


Osobną kategorię stanowią torty weselne na ceremonie odbywające się w okresie Bożego Narodzenia oraz karnawału. W święta mogą mieć ciemnoczerwone i ciemnozielone dekoracje, lub np. imitacje gałązek choinek i ich zdobień - jak bombki czy ciasteczka; za to w karnawale można poszaleć z różnorodnymi dekoracjami, a jest w czym wybierać. Bo torty weselne są dziś zdobione czym tylko dusza zapragnie!

(wedding.tv/ma)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także