Blisko ludziŚmierć rozdzieliła 96-letnie bliźniaczki. Tylko jedna z nich pokonała koronawirusa

Śmierć rozdzieliła 96‑letnie bliźniaczki. Tylko jedna z nich pokonała koronawirusa

Siostry Bliźniaczki Lil i Doris
Siostry Bliźniaczki Lil i Doris
Źródło zdjęć: © Facebook Lil&Doris

20.01.2021 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doris i Lilian, 96-letnie bliźniaczki z Wielkiej Brytanii na początku stycznia trafiły do szpitala. Obie były zakażone koronawirusem. Niestety, jak poinformowała ich rodzina, jedna z sióstr przegrała walkę z chorobą.

Doris Hobday i Lilian Cox do tej pory były jednymi z najstarszych bliźniaczek w Wielkiej Brytanii. 96-latki nazywano "bliźniaczkami Tipton". Na początku stycznia seniorki trafiły do szpitala, obie miały pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Panie dzielnie walczyły z zakażeniem. Niestety, jak się okazuje, jedna z sióstr przegrała walkę z chorobą.

Nie żyje jedna z sióstr bliźniaczek

Rodzina Hobday oświadczyła, że Doris zmarła 5 stycznia w szpitalu. Najbliżsi 96-latki są załamani i nie mogą się pogodzić ze stratą. Druga z sióstr bliźniaczek pokonała COVID, została wypisana do domu i powoli wraca do formy.

Brytyjski dziennikarz Pierce Morgan złożył kondolencje rodzinie seniorki, zwrócił się też do siostry zmarłej Doris.

"Doris Hobday, 96 lat. Jedna z dwóch najstarszych brytyjskich bliźniaczek i urocza dama. Zmarła na koronawirusa. Jej siostra Lil też była zakażona, ale przeżyła i jest teraz w domu. Moje najszczersze kondolencje dla niej, gdyż straciła ukochaną siostrę" - napisał Morgan na Twitterze.

Bliźniaczki podbiły serce gospodarza programu śniadaniowego "Good Morning Britain". W zeszłym w roku w maju udzieliły przezabawnego wywiadu. Gdy zapytano je, co jest sekretem ich długowieczności obie zgodnie odparły, że "dużo seksu". Zarówno widzowie jak i prowadzący porannego show nie mogli powstrzymać się od śmiechu. Lilian Cox wyznała wówczas, że skrycie podkochuje w się znanym aktorze Jasonie Stathamie.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także