Blisko ludziSpacer bez maski ochronnej. Włodzimierz Matuszak zaniepokojony zachowaniem Polaków

Spacer bez maski ochronnej. Włodzimierz Matuszak zaniepokojony zachowaniem Polaków

Spacer bez maski ochronnej. Włodzimierz Matuszak zaniepokojony zachowaniem Polaków
Źródło zdjęć: © ONS
25.04.2020 09:51, aktualizacja: 25.04.2020 11:32

Włodzimierz Matuszak, znany z roli proboszcza w serialu TVP "Plebania", ostro skomentował zachowanie Polaków w trakcie epidemii koronawirusa. Do refleksji skłoniła go scena, której świadkiem był w trakcie spaceru.

Włodzimierz Matuszak, podobnie jak wielu Polaków, zachowując środki ostrożności, skorzystał ze słonecznej pogody i wybrał się na spacer. Szybko jednak spostrzegł, że niewiele osób przebywających na zewnątrz, wykazuje odpowiedzialną postawę. Maska ochronna znajdowała się na twarzy nielicznych przechodniów. Matuszak na swoim profilu na Facebooku napisał post, w którym dał upust emocjom.

Włodzimierz Matuszak o spacerach bez masek

"Dzisiaj godzina 16. Plener w pobliżu Wisły. Piesi, rowerzyści i ci na hulajnogach. Słoneczko świeci, policji brak. Maski na twarzach u nielicznych" – aktor zaczął swoją wypowiedź, nakreślając tło wydarzeń.

Na rowerze obok Matuszaka przejechała para. Kobietę Włodzimierz Matuszak opisuje jako roześmianą 20-latkę bez maski. Dokleił jej też etykietę: "typ panienki, co to na Instagrama wrzuca 'sweet focie' każdego dnia, a na Facebooku w rubryce zawód wpisuje 'szlachta nie pracuje'".

Jako, że rowerzyści nie zachowywali bezpiecznych odległości od pieszych i nie mieli na sobie masek ochronnych, ktoś postanowił zwrócić im uwagę. "Może byś maskę założyła" – padło z ust jednego spacerowicza. Dziewczyna odpowiedziała na zaczepkę. Nie przebierała w słowach: "Ch…j ci w d….ę". Odpowiedziano jej: "A tobie w paszczę". Ta scena skłoniła aktora do refleksji.

"Gdyby miała maskę, byłoby to trudne, pomyślałem sobie, ale zaraz naszła mnie smutna refleksja. Inteligencja polska w zdecydowanym odwrocie. Podobnie jak opozycja. Króluje chamstwo i brak poszanowania prawa. Wzorce idą z samej góry. A góra martwi się tylko o jedno: jak przedłużyć swoje panowanie" – napisał.

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl