FitnessSpecjalistka jest pewna. Księżna Kate jest ektomorfikiem

Specjalistka jest pewna. Księżna Kate jest ektomorfikiem

Wiele osób chciałoby dużo jeść i nie przytyć. Niestety z reguły perfekcyjna sylwetka wymaga wyrzeczeń. Sytuacja wygląda inaczej, gdy tak jak Kate Middleton, jest się ektomorfikiem. Co to oznacza?

Księżna Kate ma sylwetkę, której zazdrości wielu
Księżna Kate ma sylwetkę, której zazdrości wielu
Źródło zdjęć: © Getty Images | CHRIS Jackson GETTY IMAGES

Księżna Kate to nie tylko ikona stylu, ale także inspiracja dla wielu kobiet, które zazdroszczą jej bardzo zgrabnej sylwetki.

Doskonała forma to z pewnością zasługa zdrowej diety i aktywnego trybu życia. Ale nie tylko... Specjalistka fitness Rachael Attard zdradziła, że w dużej mierze także dobrych genów. Wskazała, że księżna Kate jest ektomorfikiem.

Ektomorficzna sylwetka księżniej Kate

Specjalistka fitness wzięła pod lupę sylwetkę księżnej Kate. Rachael Attard stwierdziła, że jest ona ektomorfikiem.

Co to oznacza? Sylwetka ektomorficzna charakteryzuje się smukłością i atletycznym wyglądem. Osoby o takiej sylwetce nie mają problemu z utrzymaniem wagi. W ich przypadku wyzwaniem jest natomiast nabranie masy. Specjalistka ma dla nich radę.

- Priorytetowo traktuj zdrowe węglowodany, takie jak owoce, brązowy ryż, makaron pełnoziarnisty, komosa ryżowa i warzywa. Wysoki poziom białka wspomaga wzrost mięśni, a dobre tłuszcze pomagają w szybszej regeneracji.

Jak powinna wyglądać dieta ektomorfików? Trenerka zaleca następujące proporcje: 40-50 proc. węglowodanów, 30-35 proc. białka i 20-25 proc. tłuszczu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Księżna Kate w trosce o zdrowie psychiczne młodych mam. Zobacz nagranie

Endomorficzna Rihanna

Przeciwieństwem osób ektomorficznych, są te endomorficzne. Zdaniem trenerki grupę tę reprezentuje Beyonce. Jak wskazuje Rachael Attard, endomorficy w porównaniu do innych są "niżsi i okrąglejsi".

W ich przypadku sprawdzą się ćwiczenia siłowe. Rachael uważa, że dobrym wyborem jest skupianie się na mniejszych ciężarach, ale robienie większej liczby powtórzeń.

A co z dietą? - Zdecyduj się na dietę niskowęglowodanową, w której większość węglowodanów pochodzi z owoców i warzyw. Zdrowe tłuszcze z chudego mięsa, tłustych ryb, orzechów, nasion i awokado mogą zapewnić uczucie sytości. Smakołyki powinny być stosunkowo zdrowe, jak kulki proteinowe - radzi trenerka.

Wskazuje proporcje makroskładników dla osób o sylwetce endomorficznej: 20-25 proc. węglowodanów, 30 proc. białka i 45-50 proc. tłuszczu.

Trzecią grupą osób są mezomorficy. To osoby naturalnie umięśnione, odznaczające się szerokimi ramionami oraz wąską talią, jak na przykład Gal Gadot.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Wybrane dla Ciebie