FitnessSporty w ogrodzie

Sporty w ogrodzie

Sporty w ogrodzie
Źródło zdjęć: © WP.PL
13.07.2009 14:32, aktualizacja: 22.06.2010 13:05

Uprawianie sportu w ogrodzie to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Izabela Gorzela w swoim artykule przedstawia jak zagospodarować prywatny teren aby służył do aktywnego wypoczynku.

Coraz częściej uprawiamy sporty z dala od tradycyjnych obiektów sportowych rezygnując z ich publicznego charakteru, wybierając jako alternatywę basen na terenie własnej posesji, prywatny kort tenisowy, czy boisko do siatkówki.

Szukamy anonimowości, prywatnej przestrzeni również dla własnych poczynań rekreacyjnych. W zależności od gabarytów działki jaką dysponujemy możemy zadbać o stworzenie idealnego terenu dla aktywnego wypoczynku w pełni odpowiadającego naszym indywidualnym upodobaniom.

To coraz modniejsze rozwiązanie. Zwłaszcza na dużych terenach, gdzie sam projekt aranżacyjny zieleni może ułatwić uprawianie sportu, chociażby przez obsadzanie ogrodzenia rzędem tui będących naturalną barierę dla piłki.

Chcąc grać w piłkę, tenisa, badmintona stajemy się samowystarczalni, elastyczni czasowo, nie musimy dokonywać zakupu karnetów na wejście do obiektów sportowych o określonych godzinach w ściśle ustalonym terminie. Decydując się na tego typu inwestycje warto określić z góry rodzaj interesującej nas rekreacji wybierając ostatecznie odpowiedni typ boiska, trawiasty w przypadku piłki nożnej lub z nawierzchnią klinkierową do koszykówki. Zainstalowanie wokół oświetlenia pozwoli nam na aktywne spędzanie w ogrodzie długich weekendów, a wykonanie drenażu odprowadzającego nadmiar wody uniezależni nas od zbyt częstych lub obfitych opadów. To idealne rozwiązanie zarówno przy trawiastych nawierzchniach jak i tych klinkierowych.

Miłośnicy golfa mogą założyć na terenie posesji fragment pola golfowego tzw. green. To zadanie, które warto zlecić profesjonaliście tzw. greenkeeperowi. W przypadku gry w golfa zbyt mała ilość terenów do jego uprawiania pociąga za sobą konieczność uciążliwych podróży. Fragment pola golfowego na własnym trawniku to szansa na niezobowiązujące trenowanie uderzeń. Obszar greenu nie musi przekraczać 10x14 m śmiało służąc do ćwiczenia krótkich uderzeń piłki. Przy rozmiarach profesjonalnego pola golfowego sięgającego kilku tysięcy metrów kwadratowych to miniaturka, ale z pewnością będąca w stanie zadowolić miłośników tego sportu. Do trenowania pełnych uderzeń możemy śmiało wykorzystać przydomowe boisko do gry w piłkę nożną.

Amatorskie uprawianie sportów w specjalnie dla tego celu przygotowanej przestrzeni może stać się ciekawą alternatywą dla typowych ogrodowych party sprzyjając popularyzacji zdrowego stylu życia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także