Sposób na nieskazitelną cerę? Wodorowe oczyszczanie twarzy
Każda z nas marzy o pięknej, nawilżonej i świeżo wyglądającej cerze. Taki efekt możesz uzyskać przy pomocy wodorowego oczyszczania twarzy, który jest doskonałym przykładem na to, że nowoczesne technologie w kosmetyce są dokładnie tym, czego potrzebujemy.
09.01.2023 | aktual.: 15.02.2023 15:52
Wiele osób uważa, że oczyszczanie skóry jest najważniejszym krokiem w całej pielęgnacji. W końcu dermatolodzy od lat trąbią, że spanie w makijażu to największy błąd urodowy. Bardzo modne w ostatnim czasie stało się dwuetapowe oczyszczanie twarzy. Pierwszy krok to zazwyczaj demakijaż przy użyciu płynu micelarnego lub olejku, natomiast kolejny obejmuje umycie "nagiej" już skóry twarzy przy pomocy delikatnej pianki bądź żelu. Wtedy mamy pewność, że wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte i możemy śmiało kontynuować pielęgnację, odhaczając takie etapy, jak tonizowanie, aplikacja serum ze składnikami aktywnymi i nawilżanie.
Bardzo ważne jest także regularne stosowanie peelingu enzymatycznego (najlepiej dwa razy w tygodniu), dzięki któremu pozbywamy się martwego naskórka i polepszamy ogólną kondycję naszej cery. W tym celu bardziej wymagające kobiety mogą skorzystać także z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Jednym z nich jest wodorowe oczyszczanie twarzy. To prawdziwy hit ostatnich lat.
Na czym polega wodorowe oczyszczanie twarzy?
Wodorowe oczyszczanie twarzy jest bezbolesnym i bezinwazyjnym zabiegiem pielęgnacyjnym, którego nie można jednak wykonać samodzielnie w domu, gdyż wymaga użycia profesjonalnego sprzętu technologii kosmetycznej. Polega on na wprowadzeniu w skórę cząsteczek wodoru, który jest najmniejszym i najlżejszym pierwiastkiem obecnym w przyrodzie.
Zabieg ma za zadanie oczyścić skórę twarzy, szyi i dekoltu oraz dotlenić ją i odmłodzić. Głównym punktem wodorowego oczyszczania jest zawiązanie wolnych rodników, których nadmiar niszczy białka, lipidy i kwasy nukleinowe w komórkach. To z kolei sprawia, że skóra staje się mniej elastyczna, szybciej się starzeje i traci zdrowy koloryt. Mikroskopijne cząsteczki aktywnego wodoru neutralizują wolne rodniki. I o to w tym przede wszystkim chodzi.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wodorowe oczyszczanie – dla kogo?
Na wodorowe oczyszczanie twarzy mogą zdecydować się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co ciekawe, ten całkowicie bezpieczny zabieg nadaje się dla posiadaczy skóry wrażliwej, naczynkowej czy trądzikowej. Tak, nawet trądzik różowaty nie jest przeciwwskazaniem do jego wykonania. Co więcej – jest nawet zalecany, ponieważ działa łagodząco na stany zapalne, a dodatkowo zwęża pory i redukuje nadmierne wydzielanie sebum. Wodorowe oczyszczanie to genialny zabieg anty-aging, więc sprawdzi się u osób, które chcą walczyć z oznakami starzenia. Poleca się go również osobom o cerze szarej, pozbawionej blasku, odwodnionej czy z nierównym kolorytem.
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonywania wodorowego oczyszczania twarzy? Wiemy już, że zabieg jest bezpieczny dla każdego typu skóry. Jednak zabiegu nie poleca się przy dużej nadwrażliwości cery i bardzo zaawansowanych stanach zapalnych. Nie proponuje się go także kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Przeciwwskazaniem są patologiczne stany chorób przewlekłych, takich jak nowotwór, cukrzyca czy epilepsja. Wodorowego oczyszczania nie wykonuje się także u osób z rozrusznikiem serca, metalowymi implantami oraz przy nadwrażliwości na prąd elektryczny.
Jak przebiega wodorowe oczyszczanie twarzy?
Wodorowe oczyszczanie twarzy jest zabiegiem, który wykonuje się wyłącznie w salonach kosmetycznych przy użyciu specjalnej technologii. Składa się z kilku kroków. Pierwszym z nich jest neutralizacja wolnych rodników, które wiążą się z dostarczonymi jonami wodoru i w efekcie wodę oraz czysty tlen. Drugim krokiem jest usunięcie martwych komórek naskórka (eksfoliacja) przy użyciu składników aktywnych, np. kwasu mlekowego.
Trzecim etapem jest dotlenienie, które ma kluczowe znaczenie przed etapem czwartym, czyli rozprowadzeniem antyoksydantów po obszarze zabiegowym. Krok piąty jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniego, gdyż owe antyoksydanty wprowadza się w głębsze warstwy skóry. Wykorzystuje się do tego głowicę, która emituje ultradźwięki. W ten sposób komórki drgają, mięśnie się rozluźniają, a krew i limfa zaczynają płynąć szybciej. Na koniec wykonuje się lifting falą radiową, która pobudza włókna kolagenowe odpowiedzialne za elastyczność i jędrność skóry.
Wodorowe oczyszczanie twarzy – efekty po zabiegu
Ten innowacyjny zabieg kosmetyczny ma na celu - przede wszystkim - dogłębne oczyszczenie skóry poprzez złuszczenie martwych komórek naskórka. Głównym celem jest wyeliminowanie wolnych rodników, których nadmiar wpływa negatywnie na wygląd i kondycję cery. Po zabiegu skóra jest dotleniona, nawilżona - a przed to elastyczna, sprężysta i jędrna. Oznaki starzenia mają być mniej widoczne (także dzięki ostatniemu krokowi, którym jest zabieg liftingujący).
Wodorowe oczyszczanie twarzy łagodzi także stany zapalne, reguluje wydzielanie sebum i redukuje przebarwienia, czyli wpływa na wyrównanie kolorytu cery. Warto też wspomnieć, że wodorowemu oczyszczaniu nie grożą żadne skutki uboczne. To genialny zabieg, który śmiało można polecić niemal każdemu.
Jak często wykonywać wodorowe oczyszczanie twarzy? (plus cena)
Wodorowe oczyszczanie twarzy jest zabiegiem bezinwazyjnym, podczas którego można się nawet zrelaksować. Jednak oczywistym jest, że nie można wykonywać go codziennie czy co dwa dni. Minimalny polecany odstęp między zabiegami to dwa tygodnie - jednak nie trzeba poddawać się mu tak często, by widzieć pożądane efekty. Ważna jest regularność. Wodorowe oczyszczanie twarzy wykonywane co jakiś czas może mieć skutki porównywalne do tych, które osiąga się po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej. Cena wodorowego oczyszczania oscyluje w gabinetach kosmetycznych wokół 300 złotych.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!