Blisko ludziSpryskaj pranie. Działa jak "żelazko w płynie"

Spryskaj pranie. Działa jak "żelazko w płynie"

Dzięki temu trikowi po wysuszeniu prania nie trzeba rozkładać deski do prasowania
Dzięki temu trikowi po wysuszeniu prania nie trzeba rozkładać deski do prasowania
Źródło zdjęć: © Pixabay
11.10.2022 07:49, aktualizacja: 11.10.2022 09:31

Wymięte ubrania nie prezentują się najlepiej. Co zrobić, jeśli nie mamy dostępu do żelazka lub nie chce nam się rozstawiać deski do prasowania? Wystarczy wymieszać kilka składników i potraktować miksturą pogniecione tkaniny. Tak działa "żelazko w płynie".

Wrzucenie ubrań do pralki to dopiero połowa sukcesu. Po wysuszeniu zazwyczaj są mocno pogniecione i aż proszą się, by potraktować je rozgrzanym żelazkiem. W awaryjnych sytuacjach to jednak nie zawsze możliwe. Nie wspominając o tym, że rozstawienie deski do prasowania często wydaje się zadaniem ponad nasze siły.

Domowy spray na zagniecenia

Jak zrobić to szybciej, przyjemniej, ale równie skutecznie i taniej? Przy aktualnych cenach energii każde urządzenie elektryczne mniej to spora oszczędność. Na szczęście istnieje sposób na usunięcie zagnieceń z ubrań bez poboru prądu. Wystarczy butelka ze spryskiwaczem i trzy tanie składniki.

"Żelazko w płynie" składa się ze szklanki wody, łyżeczki octu i takiej samej ilości odżywki do włosów. Powstała w ten sposób mikstura powinna trafić do naczynia z atomizerem. Ubranie rozwieszamy np. na drzwiach czy wieszaku i delikatnie spryskujemy. Substancje zawarte w tym niezwykłym płynie sprawią, że materiał się rozprostuje.

Trik ten sprawdza się najlepiej w przypadku prześcieradeł, poszewek czy bawełnianych koszulek. Przed wykonaniem zabiegu warto przetestować zawartość butelki na niewidocznym fragmencie, aby uniknąć ewentualnych przebarwień.

Inne sposoby na prasowanie bez żelazka

Prasowanie bez żelazka możliwe jest także dzięki mieszance ciepłej wody i ulubionego płynu do płukania tkanin. Działa dokładnie w ten sam sposób, choć efekt może być nieco mniej spektakularny. Jednak coś za coś - taka mikstura ładniej pachnie, a garderobie nie zagrażają widoczne zacieki.

W podróży dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie hotelowej suszarki do włosów. Wilgotne ubrania potraktowane gorącym powietrzem (z pewnej odległości, nie za blisko) na pewno nieco się wyprostują.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta