Sprzątasz lodówkę? Nigdy nie pomijaj tej części

Nigdy nie pomijaj tej części lodówki przy sprzątaniu - zdjęcie poglądowe
Nigdy nie pomijaj tej części lodówki przy sprzątaniu - zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | MURAVEV PAVEL

04.04.2024 11:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Regularne czyszczenie lodówki jest bardzo ważne. Należy dokładnie sprawdzać, czy w jej wnętrzu nie znajdują się przeterminowane produkty, których pleśń może rozprzestrzenić się na resztę żywności. Co ciekawe, wysprzątanie pewnego elementu tego sprzętu AGD może być też opłacalne. O czym mowa?

Jesteście sobie w stanie wyobrazić, że dzięki sprzątaniu, zmaleją rachunki? To nie żart, a ważna wiadomość dla każdego, kto szuka oszczędności i ma w planach gruntowne sprzątanie w kuchni. Pewna część lodówki, jeżeli nie jest systematycznie czyszczona, sprawia, że sprzęt zużywa więcej prądu, a my tym samym otrzymujemy wyższe opłaty. Czas to zmienić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niezwykle ważny element. Wpływa na całą lodówkę

Kiedy już zabieramy się do dokładnego wyczyszczenia lodówki, zwykle wykładamy wszystko ze środka, i wycieramy każdą półkę oraz wewnętrzne ściany AGD. Nigdy nie powinniśmy na tym kończyć porządków. Czyszczenia wymaga też zewnętrzna część obudowy, a zwłaszcza ta, przy której znajduje się skraplacz. Urządzenie zwykle jest zlokalizowane na tylnej ścianie lodówki. Zawiera specjalny czynnik, który schładzany pomaga w obniżaniu temperatury otoczenia. To z kolei wpływa na pracę całego układu chłodniczego naszej lodówki.

Nic więc dziwnego, że jest ważne, aby utrzymać ów element w czystości. Do sprzątania trzeba podchodzić bardzo systematycznie, gdyż na skraplaczu brud i kurz osiadają się wyjątkowo szybko. Zalegające zabrudzenia sprawiają, że chłodziarka pobiera więcej prądu, a w krytycznej sytuacji może się nawet zepsuć!

Wyczyść i patrz, jak rachunki za prąd topnieją

Na całe szczęście, aby dobrze wyczyścić skraplacz, nie są potrzebne żadne nadzwyczajne umiejętności. Potrzebujemy jedynie odrobinę czasu, ściereczki, wody oraz płynu do mycia naczyń.

Zaczynami od wytarcia skraplacza suchą ścierką. Potem moczymy drugą ściereczkę w wodzie, którą wcześniej wymieszaliśmy z odrobiną wspomnianego płynu. Szorujemy brudną część lodówki ruchami z góry na dół. Po kilku pociągnięciach skraplacz będzie lśnić czystością.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także