Trwa ładowanie...

Stacey Abrams. To ona stoi za sukcesami Joe Bidena?

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych nadal nie mają pewnego rozstrzygnięcia, chociaż coraz bliżej zwycięstwa jest Joe Biden. Kandydat demokratów zebrał niespodziewanie dużo głosów w stanie Georgia. Wielu twierdzi, że to zasługa Stacey Abrams. Kim jest ta kobieta?
Share
Stacey Abrams w dużej mierze odpowiada za sukces Bidena w Georgii
Stacey Abrams w dużej mierze odpowiada za sukces Bidena w GeorgiiŹródło: Getty Images
d3wsnhw

Stan Georgia to wyjątkowo konserwatywny obszar w USA. Ostatni raz demokraci wygrali tam w 1992 roku za sprawą Billa Clintona. Teraz Georgia znów jest o krok od tego, by odebrać władzę republikanom, na których czele stoi Donald Trump. Ewentualne historyczne zwycięstwo Joe Bidena w tym stanie to w dużej mierze zasługa Stacey Abrams.

Kim jest Stacey Abrams?

Stacey Abrams to czarnoskóra działaczka polityczna, która przez ponad dekadę walczyła o prawa mniejszości w konserwatywnym stanie Georgia. To ona doprowadziła do tego, że 800 tysięcy osób mogło zarejestrować się i oddać ważne głosy w wyborach dzięki swojemu ruchowi Fair Fight. I to właśnie ona przekonała Joe Bidena do tego, by nie pomijał Georgii w swojej kampanii prezydenckiej. Abrams wierzyła, że stan jest gotowy na zmiany. I, jak widać po aktualnych wynikach, faktycznie tak jest. Joe Biden cały czas wygrywa tam z Donaldem Trumpem.

d3wsnhw

Użytkownicy Twittera zalewają obecnie serwis dziękczynnymi postami, sławiąc imię Stacey Abrams. Pytają, o której organizowana będzie parada na jej cześć i przesyłają jej wyrazy swojej wdzięczności. Nawet Hillary Clinton, żona byłego prezydenta, zdecydowała się wyrazić swój podziw dla Abrams, pisząc: "I dziękuję tobie, Stacey. Dziękuję".

Zobacz również:

Kuba Badach – mąż Kwaśniewskiej, juror, muzyk. Co o nim wiemy?

Stacey Abrams ma 46 lat. W 2018 roku była pierwszą czarnoskórą kandydatką na gubernatora stanu Georgia, jednak przegrała w pojedynku z republikaninem, Brianem Kempem. Zabrakło jej 55 tys. głosów.

d3wsnhw

Trump i Biden - zaciekła walka

Wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych nadal nie są jednoznaczne. Cały czas spływają dane cząstkowe, a Joe Biden i Donald Trump wymieniają się na pozycji lidera. Obecnie większe szanse na objęcie prezydentury ma jednak kandydat demokratów. Donald Trump zarzuca więc opozycyjnej partii oszustwa podczas liczenia głosów.

Newsroom WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wsnhw

Podziel się opinią

Share
d3wsnhw
d3wsnhw