Trwa ładowanie...
d2o74nj

Stanik gorsetowy - najlepsza bielizna dla pań z dużym biustem

Kobiety z dużym biustem bardzo często uskarżają się na problem z doborem biustonosza. Od stanika zazwyczaj oczekują tego, by pięknie eksponował duże piersi, a jednocześnie odciążał kręgosłup. Wyróżnia się co najmniej kilkanaście typów biustonosza - zdecydowanie najlepszym dla kobiet z obfitym biustem jest stanik gorsetowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanik gorsetowy charakteryzuje się lekko przedłużonym pasem pod biustem.
Stanik gorsetowy charakteryzuje się lekko przedłużonym pasem pod biustem. (Domena publiczna)
d2o74nj

Jak dobrać właściwy rozmiar biustonosza?

Każda kobieta przynajmniej raz w swoim życiu powinna udać się do brafitterki — kobiety wyspecjalizowanej w doborze biustonosza. Dobór właściwego rozmiaru stanika jest bardzo ważny, ponieważ nie tylko wpływa on na komfort naszego życia, ale także sprawia, że ubrania lepiej się układają, a piersi nie deformują. Rozmiar biustonosza oznaczony jest symbolem liczbowo-literowym, w którym litera oznacza: obwód klatki piersiowej pod biustem, a liczba: obwód piersi. Przy dokonywaniu pomiaru warto pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Mowa tu głównie o tym, by obwód klatki piersiowej mierzyć ciasno na wydechu, natomiast obwód piersi luźno — najlepiej w pozycji pochylonej. Ponadto od uzyskanego wyniku należy odjąć 5 cm. Przy zakupie biustonosza warto pamiętać, że rozmiarówka konkretnych marek może się nieco od siebie różnić.

Dobór biustonosza do dużych piersi - o czym warto pamiętać?

Niegdyś kobiety z dużymi piersiami miały problem z zakupem biustonosza i najczęściej decydowały na zupełnie aseksualny model. Obecnie na rynku mamy bardzo wiele typów staników, różniących się od siebie krojem, budową miseczki oraz typem zapięcia. Kobietom z dużymi piersiami polecane są staniki zabudowane, co oznacza, że powinny one wystrzegać się biustonoszy z mocno wyciętymi miseczkami (np. typu plunge, half cup).

d2o74nj

Na WP radarOkazji znajdziesz różne kształty i kolory biustonoszy w każdym rozmiarze.

Odpowiednim typem stanika dla kobiety z dużymi piersiami jest balkonetka, która najczęściej złożona jest z trzech elementów. Charakteryzuje się ona obniżoną miseczką i wysoko zakończonymi fiszbinami. Idealnym krojem biustonosza dla pań z obfitym biustem jest także stanik o fasonie full cup, którego miseczki obejmują całe piersi. Jego największą zaletą jest wygoda i komfort użytkowania, które sprawiają, że doskonale nadaje się on do noszenia na co dzień. Odpowiednim biustonosza dla kobiet z dużym biustem jest także stanik gorsetowy.

Stanik gorsetowy to dobry stanik dla dużych piersi Instagram.com
Stanik gorsetowy to dobry stanik dla dużych piersi (Instagram.com)

Stanik gorsetowy - wady i zalety

Staniki gorsetowe zostały stworzone z myślą o kobietach z dużymi piersiami. Łączą one w sobie zalety zwykłego biustonosza i gorsetu, który podkreśla talię, a jednocześnie wypycha piersi ku górze. Wadą staników gorsetowych jest mocne uczucie ściśnięcia, które w niektórych przypadkach może nawet utrudniać oddychanie. Z tego powodu staniki gorsetowe sprawdzają się przede wszystkim na specjalne okazje np. na przyjęcia okolicznościowe.

d2o74nj

Podziel się opinią

Share
d2o74nj
d2o74nj