ycipk-28y21r

Stéphanie Frappart sędzią głównym Superpucharu Europy. Polscy mężczyźni wzięli ją za cel

Stéphanie Frappart została sędzią głównym Superpucharu Europy. Jaka jest na to reakcja mężczyzn? Na fanpage'u "Ekstraklasa trolls" rozpoczął się festiwal szowinizmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia piłkarska Stephanie Frappart obrażana przez mężczyzn
Sędzia piłkarska Stephanie Frappart obrażana przez mężczyzn (Getty Images)
ycipk-28y21r

Stéphanie Frappart - Superpuchar Europy

Fanpage "Ekstraklasa trolls", według jego autorów, ma rozśmieszać – głównie panów, zagorzałych kibiców. Okazuje się, że przy okazji pozwalają oni na szerzenie nienawiści wobec kobiet. Zwłaszcza, gdy te kobiety decydują, co dzieje się na boisku.

Pod zdjęciem Stéphanie Frappart, która będzie sędzią głównym Superpucharu Europy, czytamy dziesiątki obraźliwych komentarzy. "Liniowy Stéphanie! Stéphanie: Co to?", "Mecz został przerwany, ponieważ pani sędzia zgubiła tampon", "Gorzej jak który jej coś powie i strzeli focha. Będzie tylko stała na boisku", "Albo stronnicze zachowanie, bo kapitan powie jej, że ładnie wygląda", "Kto by poleciał na taką żabę?" – to tylko kilka przykładów szowinizmu ze strony Polaków. Co ciekawe, nie mają problemu z tym, że obrażają Frappert pod własnym nazwiskiem.

ycipk-28y21r
Facebook.com
Podziel się

Nie trudno odnieść wrażenie, że choć żyjemy w XXI w., w takich sytuacjach cofamy się do czasów, gdy kobieta była własnością ojca, potem męża. I nie miała prawa głosu, a co dopiero prawa do realizowania swoich pasji i ambicji. Z drugiej strony, by przypomnieć, że mamy to przecież dawno za sobą, można zgłosić szowinistyczne komentarze lub jak niektórzy, pokazać twarze panów zapewne szanujących swoje matki, siostry i żony.

Zobacz także: Co sekundę na wysypisko trafia ciężarówka ubrań. Mania zakupów przerasta ludzi

ycipk-28y21r

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-28y21r

ycipk-28y21r
ycipk-28y21r