Blisko ludziSkandal na stadionie. Piłkarki FC Mariahilf nawoływały do legalizacji aborcji

Skandal na stadionie. Piłkarki FC Mariahilf nawoływały do legalizacji aborcji

Skandal na stadionie. Piłkarki FC Mariahilf nawoływały do legalizacji aborcji
Źródło zdjęć: © Instagram.com

23.06.2019 12:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sobotę w Wiedniu miał się odbyć debiut watykańskich piłkarek na boisku. Zawodniczki FC Watykan miały zagrać przeciwko austriackiej drużynie FC Mariahilf, jednak na znak protestu nie wyszły na boisko. Przeciwstawiły się hasłom, które ich przeciwniczki miały wypisane na ciałach.

Piłkarki sprzeciwiły się zakazowi aborcji

22 czerwca miał się odbyć mecz piłki nożnej kobiet austriackiej drużyny FC Mariahilf przeciwko nowo powstałej grupie FC Watykan. Spotkanie nie doszło jednak do skutku.

Podczas odśpiewywania hymnu Państwa Watykańskiego austriackie zawodniczki uniosły do góry koszulki, odsłaniając brzuchy i plecy z wymalowanymi hasłami pro-choice, takimi jak "moje ciało, moje zasady". Zwolenniczki prawa do aborcji chciały poprzez swoje zachowanie odnieść się do kościelnych zasad i potępianiu aborcji przez Watykan.

Na boisku umieszczono również tęczowe flagi oraz baner z hasłem sprzeciwiającym się stereotypowemu podziałowi ról i ograniczaniu praw kobiet.

Piłkarki drużyny z Watykanu, w ramach protestu, odmówiły gry przeciwko austriackiemu zespołowi. Ostateczną decyzję o wycofaniu reprezentacji gości – i tym samym przełożeniu debiutu watykańskich zawodniczek – podjął nuncjusz apostolski w Austrii Pedro Lopez Quintana.

Źródło: pch24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (182)
Zobacz także