ycipk-4hp2ro

Skandal na stadionie. Piłkarki FC Mariahilf nawoływały do legalizacji aborcji

W sobotę w Wiedniu miał się odbyć debiut watykańskich piłkarek na boisku. Zawodniczki FC Watykan miały zagrać przeciwko austriackiej drużynie FC Mariahilf, jednak na znak protestu nie wyszły na boisko. Przeciwstawiły się hasłom, które ich przeciwniczki miały wypisane na ciałach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piłkarki FC Mariahilf wyszły na boisko z hasłami popierającymi prawo do aborcji
Piłkarki FC Mariahilf wyszły na boisko z hasłami popierającymi prawo do aborcji (Instagram.com)
ycipk-4hp2ro

Piłkarki sprzeciwiły się zakazowi aborcji

22 czerwca miał się odbyć mecz piłki nożnej kobiet austriackiej drużyny FC Mariahilf przeciwko nowo powstałej grupie FC Watykan. Spotkanie nie doszło jednak do skutku.

ycipk-4hp2ro

Podczas odśpiewywania hymnu Państwa Watykańskiego austriackie zawodniczki uniosły do góry koszulki, odsłaniając brzuchy i plecy z wymalowanymi hasłami pro-choice, takimi jak "moje ciało, moje zasady". Zwolenniczki prawa do aborcji chciały poprzez swoje zachowanie odnieść się do kościelnych zasad i potępianiu aborcji przez Watykan.

Na boisku umieszczono również tęczowe flagi oraz baner z hasłem sprzeciwiającym się stereotypowemu podziałowi ról i ograniczaniu praw kobiet.

ycipk-4hp2ro

Piłkarki drużyny z Watykanu, w ramach protestu, odmówiły gry przeciwko austriackiemu zespołowi. Ostateczną decyzję o wycofaniu reprezentacji gości – i tym samym przełożeniu debiutu watykańskich zawodniczek – podjął nuncjusz apostolski w Austrii Pedro Lopez Quintana.

Źródło: pch24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4hp2ro

Zobacz także: Aborcje po 24. tygodniu ciąży. Lekarka zabiera głos

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4hp2ro

ycipk-4hp2ro
ycipk-4hp2ro