Trwa ładowanie...

Świąteczne życzenia firmowe

Życzenia biznesowe, składane między pracownikami lub między firmą a klientami powinny różnić się od tych, które kierujemy do bliskich. Mają one brzmieć profesjonalnie, ale nie nazbyt sztywno czy pompatycznie. Jeśli nie jesteście pewni, w jaki sposób złożyć życzenia świątecznie w środowisku pracy, sprawdźcie nasze propozycje.

Świąteczne życzenia firmoweŹródło: Shutterstock.com, fot: pressmaster
dbna7we
dbna7we

Świąteczne życzenia firmowe od pracowników do szefa

Treść składanych w pracy życzeń powinna zależeć od rodzaju wykonywanych czynności, stopnia zażyłości między pracownikami oraz ogólnej atmosfery, panującej w danym miejscu. Tam, gdzie wymagany jest określony dress code, a pracownicy odnoszą się do siebie w sposób oficjalny, lepiej sprawdzą się wyważone życzenia bez kojarzących się z dziecinnymi wierszykami rymów czy kontrowersyjnego humoru.

W takim środowisku zakłopotanie może wzbudzić także zbyt wylewna treść życzeń, bądź taka, która mocno nawiązuje do religii czy polityki. Użyte wyrażenia powinny brzmieć neutralnie. Taka forma sprawdzi się w urzędach, kancelariach czy biurach.

Życzenia od pracowników do szefa mogą brzmieć tak:

  • W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Składamy życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów.
  • Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.
dbna7we

W bardziej swobodnych miejscach pracy, gdzie szef i pracownicy traktują się w sposób bardziej bezpośredni, można pozwolić sobie na większą serdeczność, a nawet humor (w pewnych granicach).

Świąteczne życzenia firmowe od szefa do pracowników

Świąteczne życzenia od szefa powinny odzwierciedlać to, w jaki sposób chce być postrzegany. Bardzo oficjalny ton podkreśli dystans między nim a pracownikami. Z kolei zbyt dosadny, może być powodem do żartów. Najlepsze życzenia świąteczne zbliżają ludzi, wzbudzają w nich iskrę ciepła, a jednocześnie motywują do rozwoju.

Życzenia od szefa do pracowników:

  • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku. Życzymy Państwu, by był to czas wyzwań, nowych horyzontów i sukcesów na polu biznesowym oraz osobistym.
  • Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy Państwu/Wam przez cały Nowy Rok. Życzę szczęśliwego roku, pełnego osobistych doznań oraz spełnionych marzeń i zrealizowanych planów zawodowych.
dbna7we

Świąteczne życzenia firmowe pomiędzy pracownikami

Życzenia świąteczne, składane pomiędzy pracownikami, zależą od stopnia zażyłości między nimi. Co innego powiedzą sobie osoby wciąż używające formy pan/pani, a co innego firmowi przyjaciele. Do treści życzeń nie powinno się podchodzić niedbale, bo od tego zależy relacja z osobą, którą widuje się prawie każdego dnia.

Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku składa...

Świąteczne życzenia firmowe od firmy do klientów lub partnerów biznesowych

Życzenia od firmy do partnerów biznesowych czy klientów powinny być szczególnie stonowane i neutralne, bo adresatem nie są konkretne znane nam osoby z biura. Odbiorcy mogą mieć różną wrażliwość, poczucie humoru czy podejście do samych Świąt. W treści życzeń zawrzeć można podziękowanie za dotychczasową współpracę oraz wyrazić nadzieję na pomyślny rozwój relacji w Nowym Roku.

  • Wszystkim Klientom, Współpracownikom i Przyjaciołom życzymy pełnych miłości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowy Rok przyniesie Państwu tę odrobinę szczęścia, która sprawi, że wszystkie podjęte działania zakończą się sukcesem.
  • Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym Partnerom i Przyjaciołom za zaufanie i współpracę w 2018 roku. Życzymy dalszych sukcesów, udanych inwestycji i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.
dbna7we
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbna7we