Trwa ładowanie...
13-12-2007 14:03

Święta inaczej

Masz już dość Świąt Bożego Narodzenia spędzonych na siedzeniu przy zastawionym stole i oglądaniu telewizji? Nie ma żadnych przeszkód żeby spędzić tegoroczną Gwiazdkę zupełnie inaczej niż dotychczas. Możliwości jest naprawdę wiele.

Święta inaczej
dyffr1v
dyffr1v

Masz już dość Świąt Bożego Narodzenia spędzonych na siedzeniu przy zastawionym stole i oglądaniu telewizji? Nie ma żadnych przeszkód żeby spędzić tegoroczną Gwiazdkę zupełnie inaczej niż dotychczas. Możliwości jest naprawdę wiele.

Przywiązanie do tradycji

Jak wynika z badań Gemius z 2005 roku, że 96,8% internautów obchodzi święta Bożego Narodzenia. Zdecydowana większość spędza ten czas z rodziną. Jednak odsetek ten zmniejszył się o niemal 4 punkty procentowe. Z 0,4% do 1,1 % wzrosła liczba osób planujących w czasie świąt wyjazd (wczasy, wycieczki) lub dłuższy odpoczynek.

Odpoczynek od telewizora

W Święta warto wyłączyć telewizor, przed którym na co dzień wielu z nas spędza zdecydowanie za dużo czasu. Najlepiej odłączyć kable lub wynieść odbiornik do piwnicy albo na strych. Dzięki temu zyskamy znacznie więcej czasu dla rodziny.

dyffr1v

Czas dla przyjaciół

Podczas gwiazdki, np. w drugi dzień Świąt można spotkać się z przyjaciółmi, np. z podstawówki lub liceum. Warto powiadomić znajomych o planowanym spotkaniu wcześniej.

Święta na wycieczce

Świąt Bożego Narodzenia wcale nie trzeba spędzać w domu. W ostatnich latach coraz bardziej zyskują na popularności świąteczne wczasy i wycieczki. Może warto przedstawić najbliższym swoją propozycję? Całkiem prawdopodobne, że spodoba im się ten pomysł. Święta spędzone w górskim kurorcie lub w ciepłych krajach mogą być niezapomniane.

dyffr1v

ZIMA Z LATAWCEM
Na pewno nikt nie będzie narzekał na brak atrakcji. Alina Janiszewska-Mokosa, właścicielka hotelu w Międzygórzu (Sudety) zapewnia - "W Boże Narodzenie urządzimy gościom kulig pod Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej na górze Igliczna. W okolicy znajdują się również liczne atrakcje, między innymi: Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Ogród Bajek w Międzygórzu, czyli wystrugane w drewnie postacie bohaterów dziecięcych książek i ośrodek narciarski Czarna Góra, nazywany dolnośląskim Zakopanem. Dla gości hotelu zostanie zorganizowany też skiring za skuterem śnieżnym."

Przekonać bliskich

"Trzy lata temu zebrałam się na odwagę i obawiając się reakcji rodziców, przedstawiłam im swój pomysł: chcę w tym roku Wigilię spędzić z synami poza domem, wyjeżdżamy! Ależ się zdziwiłam, gdy okazało się, że oni też marzą o świętach bez wizyt i uroczystych kolacji. Tylko bali się o tym powiedzieć." - pisze internautka Magda.

Z okazji Świąt organizowane są także specjalne wyjazdy dla singli. Osoby te mogą spędzić Boże Narodzenie w miłej atmosferze, w atrakcyjnym ośrodku wczasowym np. w Tatrach.

Nieważne jest, jak zdecydujemy się spędzić Gwiazdkę. To od nas zależy, czy zostaniemy w domu, czy udamy się na zimowe wczasy. Najważniejsze żebyśmy pamiętali o tym, co jest w Świętach Bożego Narodzenia najistotniejsze.

dyffr1v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyffr1v