Trwa ładowanie...

Symboliczne zdjęcie z włoskiego szpitala. "Życie toczy się dalej"

Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie i Europie. Szczególnie trudna sytuacja jest we Włoszech, gdzie cały czas rośnie liczba zgonów. Nie żyje już ponad 4 tys. osób. Teraz sieć obiegło symboliczne zdjęcie, które ma wydźwięk pełen emocji.

Symboliczne zdjęcie z włoskiego szpitala. "Życie toczy się dalej"Źródło: Getty Images, fot: Emanuele Cremaschi
d3wjp66
d3wjp66

Na całym świecie zakażonych koronawirusem wynosi już ponad 275 tys. osób. WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, przyznała, że liczba zakażeń w Europie zachodniej jest ogromna. Tylko w czterech krajach - we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji - liczba zakażonych przekroczyła 85 tys. To już o 4 tys. więcej niż w całych Chinach.

Poruszające zdjęcie z porodu obiegło sieć

Włosi przerażeni są sytuacją w kraju, jednak szczególnie ważne są dla nich teraz informacje, które podnoszą na duchu. Za taką można uznać post Włoszki, która na swoim profilu na Facebooku opublikowała symboliczne zdjęcie. Fotografia z porodu, na której widać mamę z nowo narodzonymi dziećmi – bliźniakami. Mówi ono więcej niż tysiąc słów. Tak pozytywnych emocji teraz potrzeba. "Ten obraz pochodzi z Włoch, taki symboliczny. Życie toczy się dalej" – napisała Hab Chaab. Wzruszającą fotografię udostępniło prawie 3 tysiące osób. Trzeba przyznać, że w czasach pandemii koronawirusa, wpis chwyta za serce.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus SARS-CoV-2. Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w Wuhan. Do głównych objawów choroby należą: gorączka, suchy kaszel, przemęczenie i duszności. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film.

d3wjp66
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wjp66