GwiazdySyn księżniczki Eugenii bez tytułu. Powód jest prosty

Syn księżniczki Eugenii bez tytułu. Powód jest prosty

Eugenia i Jack
Eugenia i Jack
Źródło zdjęć: © Getty Images
oprac. KBŁ
10.02.2021 12:11

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank zostali rodzicami chłopca, o czym z dumą poinformowali świat. Jednak dziecko nie będzie nosić tytułu Jego Królewskiej Wysokością. Dlaczego?

Wnuczka królowej zadebiutowała w roli mamy, choć wciąż nie wiemy, jak nazwała swojego pierworodnego syna. To, co pewne, to fakt, że chłopczyk księciem nie jest i... nigdy nim nie będzie. Wszystko dlatego, że jego tata pochodzi z ludu. W Wielkiej Brytanii przyjęto, że tytuły dziedziczy się po rodzinie ojca, a nie matki.

 Księżniczka Eugenia urodziła

"Dzieciom Eugenii nie przysługuje bycie księciem czy księżniczką, chyba że królowa postanowi inaczej i nada Jacka Brooksbankowi tytuł earla" – tłumaczyła przed narodzinami dziecka królewska historyczka Carolyn Harris. Na łamach magazynu "Town & Country" przekonywała jednak, że skoro Brooksbank nie dostał tytułu w dniu ślubu z Eugenią, to już go nie otrzyma.

Informacja na temat "statusu" dziecka księżniczki to żadna nowość w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Antony Armstrong-Jones został hrabią po tym, jak wziął ślub z księżniczką Anną, więc ich dzieci mogą korzystać z jego tytułu. Ale księżniczka Anna, córka Elżbiety II, nie zagwarantowała tego samego pierwszemu mężowi, kapitanowi Markowi Phillipsowi.

Zatem ich córka i syn również nie są określani dziś Ich Królewskimi Mościami, jak ich kuzyni – William i Harry. Po narodzinach potomka tego drugiego okazało się, że chociaż mały Archie Harrison mógłby spokojnie zostać księciem, to jego rodzice uznali, że lepiej mu będzie bez tego. Patrząc na to, jak potoczyła się historia książęcej pary, nie ma się w sumie czemu dziwić. Chcieli, by Archie miał normalne, szczęśliwe dzieciństwo. Być może Eugenii i jej mężowi taki plan również odpowiada. Zwłaszcza że jak na razie nie podali nawet do publicznej wiadomości, jak nazwali synka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także