UrodaSzara cera nie musi być problemem. Sprawdź, jak rozjaśnić cerę

Szara cera nie musi być problemem. Sprawdź, jak rozjaśnić cerę

Szara cera nie musi być problemem. Sprawdź, jak rozjaśnić cerę
Źródło zdjęć: © 123RF
27.06.2018 14:38, aktualizacja: 02.07.2018 13:09

Szara cera może stanowić kłopot niezależnie od wieku. Nieestetyczne przebarwienia, brak blasku, sucha i matowa cera to problemy, z jakimi trzeba sobie poradzić. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na gładką cerę, które pomogą nam w walce z szarą cerą.

Jak rozjaśnić cerę?

Szara cera, choć jest trudna do rozjaśnienia, nie musi oznaczać wyroku. Istnieje kilka sposobów na rozjaśnienie cery, które z powodzeniem możemy wykonać same w domowym zaciszu. Najprostszym jest zakupienie odpowiedniego kremu do twarzy. Odpowiedniego, to znaczy zawierającego w sobie rozświetlające drobinki. Delikatne błyszczące substancje odbijają światło i tym samym rozjaśniają cerę. Szybko, łatwo i przyjemnie, niestety jednak nie na stałe. Rozświetlający krem do twarzy będzie działał jedynie przez ten czas, kiedy będzie utrzymywał się skórze twarzy. Przy wykonywaniu wieczornej pielęgnacji twarzy i demakijażu, błyszczące drobinki zostaną usunięte wraz ze wszystkimi zanieczyszczeniami. Jeśli szukamy sposobu na gładką cerę na pewno jest to jakieś wyjście. Jednak na trwałe efekty przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.

Promienna cera – jak ją uzyskać?

Jak rozjaśnić cerę na dłużej? Sposoby na gładką cerę nic nie dadzą, jeśli nie będziemy systematyczne i wytrwałe w działaniach. Szara cera zniknie, jeśli pielęgnację twarzy uzupełnimy o kilka prostych czynności i będziemy je regularnie powtarzać. Przede wszystkim, do wieczornego rytuału dbania o skórę musimy włączyć peelingi. Najlepszy będzie peeling mechaniczny, który należy stosować dwa razy w tygodniu. Wyjątkiem jest tutaj cera sucha i cera wrażliwa, które źle znoszą intensywne ścieranie martwego naskórka. W przypadku delikatnej skóry twarzy lepiej zdecydować się na peeling enzymatyczny i wykonywać go cztery razy w miesiącu. Właściwe oczyszczanie skóry twarzy sprawi, że cera promienna zastąpi niechcianą szarą cerę.

Sposoby na gładką cerę – dokładne oczyszczanie twarzy

Choć może się to wydawać dziwne, szara cera może się pojawić, jeśli zaniedbamy codzienny demakijaż. Nie chodzi tylko o usuwanie pozostałości kosmetyków do makijażu, ale też o wszystkie zanieczyszczenia i szkodliwe substancje, które osadzają się na skórze w ciągu dnia. Czym myć twarz? Najlepiej dobrać produkt do naszego rodzaju skóry. Płyn micelarny zawsze jest bezpiecznym wyborem, a po skończonym myciu twarzy dobrze jest przetrzeć ją jeszcze tonikiem. Nałożymy wtedy dodatkową warstwę ochronną na skórę oraz przywrócimy jej naturalne pH. Kontrolowanie poziomu wydzielanego sebum oraz stosowanie kremów nawilżających również pomogą w pozbyciu się problemów z szarą cerą.

Jak rozjaśnić cerę? Wybierz właściwe kosmetyki

Osoby, które borykają się z szarą cerą, powinny zaopatrzyć się w dodatkowe kosmetyki. Warto pomyśleć nad zakupem regenerującego serum, które zawiera w sobie drogocenne witaminy. Najważniejsze będą witamina D (wyrównuje skórę), witamina C (chroni przed wolnymi rodnikami) oraz witamina A (doskonale rozjaśnia przebarwienia). Bonusem stosowania rozjaśniającego serum jest walka ze zmarszczkami oraz zregenerowanie całej skóry twarzy.

Promienna cera – wzmocnij ją maseczkami

Rozjaśniając cerę nie można zapomnieć o nawilżających, regenerujących i walczących z przebarwieniami maseczkach. Możemy je wykonać samodzielnie w domu, ale jeśli wolimy gotowy produkt, warto sprawdzić skład kosmetyku. Kwas hialuronowy i olejki roślinne stawiamy na pierwszym miejscu. Idealna do rozjaśniana cery będzie maseczka z białej glinki oraz maseczka kolagenowa.