Blisko ludziSzczere wyznanie Teresy Lipowskiej. Zdradziła, ile wynosi jej emerytura

Szczere wyznanie Teresy Lipowskiej. Zdradziła, ile wynosi jej emerytura

Teresa Lipowska mówi o swojej emeryturze
Teresa Lipowska mówi o swojej emeryturze

15.04.2022 14:13, aktual.: 15.04.2022 14:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Teresa Lipowska wciąż jest czynną aktorką. Gwiazda "M jak miłość" przyznała, że gdyby nie praca, nie byłaby się w stanie utrzymać ze swojej emerytury. Ile dokładnie wynosi świadczenie?

Teresa Lipowska obecnie gra w jednym z ulubionych seriali Polaków. Jej kariera aktorska trwa już od wielu lat. Gwiazda szczerze przyznała, że emerytury aktorów nie są wysokie, dlatego też wiele osób z tego kręgu decyduje się na dalszą pracę. Czy emerytura Lipowskiej rzeczywiście jest aż tak niska?

Teresa Lipowska szczerze o swojej emeryturze

Aktorka w rozmowie z Wideoportalem wyznała, że nie wie, jakby sobie dała radę, gdyby cały czas nie pracowała w zawodzie. Choć jej potrzeby nie są wygórowane, emerytura mogłaby nie starczyć na godne życie.

- Gdybym miała tylko emeryturę, to miałabym biedę. Natomiast jestem aktorką ciągle pracującą. Niedawno jeden film skończyłam; "Uwierz w Mikołaja". Mam cały czas "M jak miłość". Mam bardzo dużo spotkań z widzami, ze swoją książką, które uwielbiam zresztą. Pięć lat temu wydałam książkę. I z tą książką jeździłam sporo - podkreśliła.

Okazuje się, że Lipowska co miesiąc otrzymuje z ZUS-u kwotę 2200 złotych. Twierdzi, że gdyby miała się utrzymać wyłącznie z tej sumy, byłoby jej trudno.

- Byłoby trochę ciężko, ale nie narzekam. Ja jestem optymistką, byle bym była zdrowa. To jest dla mnie najważniejsze - dodała.

Po mediach krążyły plotki o końcu kariery Lipowskiej

Aktorka od 20 lat gra w "M jak miłość" dlatego też spekulacje o tym, że jej kariera dobiega końca, wywołały niemałe poruszenie. Okazuje się, że były to jednak tylko plotki. Teresa Lipowska w najbliższym czasie nie myśli o porzuceniu pracy. Aktorka najwyraźniej ani myśli o przechodzeniu na zupełną emeryturę właśnie ze względów finansowych. Postępująca inflacja może nieźle dać się we znaki.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (34)