Ta zagadka podzieliła internautów. Aż 90 proc. podaje złą odpowiedź

Zagadka matematyczna, która podzieliła internautów
Zagadka matematyczna, która podzieliła internautów
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Lukasz Calko

13.03.2024 14:23, aktual.: 13.03.2024 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż matematyka nie była ulubionym przedmiotem wielu osób, to jeśli chodzi o internetowe zagadki, te z równaniami są wyjątkowo popularne. Poniższa zagadka krąży w sieci już od kilku lat, jednak za każdym razem mocno porusza internautów. Dla wielu z nich poprawny wynik wciąż jest nieznany.

Zagadki matematyczne, iluzje optyczne czy łamigłówki internetowe to jedne z najczęściej wpisywanych haseł w sieci. Równanie, które widzisz od wielu lat, budzi oburzenie wśród internautów, a gdy tylko wydaje się, że świat o niej zapomniał, ponownie staje się viralem. 

Mimo że zagadka jest nieco wiekowa, to użytkownicy mediów społecznościowych wciąż mają problem z jej poprawnym rozwiązaniem. Dlaczego? Cóż, nie chodzi tutaj już o znajomość wykonywania działań matematycznych, ale o niejasny zapis. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ta zagadka podzieliła internautów

Na grafice znajdują się trzy rzędy, jednak w pierwszych dwóch nie widzimy nic innego jak ciągu jedynek oraz symbolu dodawania, natomiast w trzecim jest lekkie odstępstwo od tego schematu - oprócz mnożenia znajdziemy tutaj również znak równości. To, co powoduje złość wśród internautów to brak konkretnych wytycznych dotyczących rozwiązywania działania.

Śmiałkowie, którzy decydują się na rozwiązanie tego równania, twierdzą, że poprawna odpowiedź to 12. Druga grupa jest jednak zdania, że wynik powinien wynosić 2. Po pierwsze ważna jest kolejność wykonywania działań. Na początku należy wykonać równania w nawiasach, a jeśli ich nie ma, przystępujemy do mnożenia, dzielenia, dodawania oraz odejmowania.

Oprócz tego w pierwszym i drugim rzędzie nie ma wspomnianego już znaku dodawania, dlatego też kolejna grupa internautów uważa, że jest to podzielona liczba 11. Więc dzięki zapisowi 1+1+1+1+11+1+1+1+11+1x0+1 wynik wynosiłby 30.

Jaka jest prawidłowa odpowiedź tej zagadki?

Znaczna część użytkowników twierdzi jednak, że twórca zagadki wykorzystuje pewną zmyłkę poprzez brak symbolu dodawania w pierwszych dwóch linijkach równania. Oznaczałoby to, że tak naprawdę powinniśmy się skupić jedynie na ostatnim wersie, czyli 1+1+1x0+1 =? ,dlatego też z tego powodu według nich jedynym prawidłowym wynikiem jest 2.

W internetowej dyskusji wziął udział nauczyciel matematyki, który twierdzi, że zapis z rozłożeniem cyfr jest niepoprawny i nie można tak zapisać liczb, a osoba, która stworzyła tę zagadkę "obraziła matematykę". Jaka jest więc poprawna odpowiedź? Każdy powinien odpowiedzieć sobie sam na to pytanie, jednak według nas jest to cyfra 2.

90% Fail to Answer This Correctly!

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (39)
Zobacz także