UrodaTabletki przeciw poceniu – jak działają i czy są bezpieczne?

Tabletki przeciw poceniu – jak działają i czy są bezpieczne?

Tabletki przeciw poceniu to ostateczność dla tych, którym nie pomagają kosmetyki stosowane bezpośrednio na miejsce wydzielania potu. W przeciwieństwie do nich tabletki działają na całą powierzchnię ciała, co może okazać się znacznym udogodnieniem, ale czy na pewno bezpiecznym?

Tabletki przeciw poceniu – jak działają i czy są bezpieczne?
Źródło zdjęć: © 123RF

25.06.2018 | aktual.: 01.08.2018 10:25

Tabletki przeciw poceniu – dla kogo?

Tabletki przeciw poceniu w swoim działaniu często stają się zbyt inwazyjne w sytuacji, kiedy wystarczają nam zwykłe dezodoranty, dlatego polecane są szczególnie tym, którzy obficie pocą się na całym ciele. Odpowiada za to najczęściej nieprawidłowo funkcjonujący organizm, który poprzez gruczoły skórne wydziela pot w ilościach znacznie przekraczających potrzeby chłodzenia.

Dezodoranty i antyperspiranty kupisz teraz znacznie taniej dzięki WP radarOkazji.

Dolegliwość ta może być spowodowana przez choroby takie jak cukrzyca, nadużywanie alkoholu, nadczynność tarczycy, czy choroba Parkinsona. Co, więcej uważa się, że nadmierna potliwość może spowodowana być również przez częsty wysiłek fizyczny, spożywanie ostrych przypraw, nieleczoną otyłość i proces aklimatyzacji po przebywaniu w klimacie tropikalnym. W takim wypadku tabletki na pocenie nie będą prawidłowo działać, dopóki niewyleczona zostanie główna przypadłość.

Na szczęście najczęstszą przyczyną pocenia jest nadmierny stres, którego skutki w postaci nadpotliwości przy dobraniu odpowiedniej kuracji są w całości uleczalne.

Tabletki przeciw poceniu – czy są bezpieczne?

Powszechnie uważa się, że kosmetyki zapobiegające poceniu się, które stosowane są bezpośrednio na konkretne części ciała np. pachy, nie powodują takich skutków ubocznych jak tabletki na pocenie. Niewielkie obszary, nawet jeśli nie są do końca drożne, nie mają większych problemów z dostarczeniem odpowiedniej ilości tlenu. Znacznie gorzej sytuacja może wyglądać, jeśli zatkaniu ulegnie większość porów, jakie może wykorzystać skóra. Co, więcej do najczęstszych dolegliwości spowodowanych zaburzeniem termoregulacji należy także przegrzanie organizmu. Z tego względu korzystanie z niektórych tabletek przeciw poceniu możliwe jest wyłącznie po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Tabletki przeciw poceniu – jak działają?

Większość popularnych tabletek stosowanych przeciw poceniu zawiera składniki pochodzenia naturalnego. Są to najczęściej zioła, które dzięki odpowiednim właściwościom są w stanie zahamować nadmierną potliwość i pozytywnie wpłynąć na kondycję porów na skórze. Do najczęściej używanych w ten sposób składników naturalnych zalicza się szałwia lekarska, która składa się m.in. z przeciwpotni garbników. Dzięki temu pot nie wydostaje poza skórę, mimo to nie jest również zatrzymywany w porach, co jest niezdrowe i niekorzystnie wpływa na kondycję skóry. W przypadku szałwii pot zostaje wydalony z razem z moczem, dlatego skutkiem ubocznym lekarstw zapobiegających poceniu może być potrzeba częstego odwiedzania toalety.

Poza szałwią jako lek zapobiegający poceniu równie często stosuje się ziele pokrzywy lub skrzypu polnego, wyciąg z pachnotki i melisę. Wszystkie te zioła mają działanie hamujące potliwość lub uspokajające, co powoduje naturalne zmniejszenie potliwości.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)