Tak pozbędziesz się pary z okna. Ten patent działa cuda
Jesień zagościła z nami na dobre. Czasami słoneczna, miewa deszczowe momenty. Charakterystyczne znaki chłodnej pory roku widujemy bardzo często na oknach. Jak uporać się z zaparowanymi szybami? Mamy niezawodne sposoby.
Przyszła jesień, a wraz z nią ochłodzenie. Letnie ubrania zamieniliśmy na ciepłe swetry, a sandały na botki i kalosze. Czujemy wilgoć, która teraz szczególnie daje się we znaki. Czasami zbiera się na oknach. Ważne, żeby nie ignorować tego zjawiska. Mamy sposoby, które skutecznie mu zapobiegną.
Zaparowane okna - co można zrobić?
Zawilgocenia pojawiają się najczęściej w okresie jesienno-zimowym. Są zjawiskiem naturalnym, ale niepożądanym. Najczęściej widzimy je na oknach. Zaparowane szyby są oznaką nadmiernej wilgoci. A ta niestety ma swoje konsekwencje. Brzydki zapach, grzyb i pleśń, ale także choroby dróg oddechowych - to tylko kilka z nich.
Przyczyn takiej sytuacji może być wiele. Jedną z nich jest różnica temperatur panujących w pomieszczeniu i na zewnątrz. Inną - parujące pranie wywieszone w pokoju. Jeszcze innym razem to "wina" gotowania. Znając przyczynę powstawania problemu, można starać się zapobiegać osadzaniu się pary. Warto skupić się także na poprawnym myciu okien. To również od tego zależy, czy szyby będą parować, czy też nie.
Myj tym okna, żeby nie parowały
Jeżeli chcesz zapobiec osadzaniu się pary na szybach, skorzystaj z tych sposobów. Świetną metodą, która pozwala na zwalczanie pary, jest mycie okien odpowiednimi produktami. Te trzy preparaty pomogą w walce z zawilgoceniami.
Najprostszym i najtańszym sposobem jest umycie okien octem. W równych proporcjach zmieszaj wodę i ocet. Tak przygotowaną mieszanką umyj okna, a następnie wytrzyj do sucha. Pomoże na kilka dni. Para wodna nie będzie osadzała się na oknach, które będą umyte pianką do golenia. Ten sposób jest czasochłonny, ale skuteczny. Jeszcze innym sposobem, który pomoże w walce z parą wodną jest pokrycie szyb cienką warstwą mieszanki gliceryny i alkoholu. W efekcie - para wodna będzie się osadzała znacznie wolniej.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!