Blisko ludziTak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka. Widok wzrusza do łez

Tak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka. Widok wzrusza do łez

Krzysztof Krawczyk został pochowany w Grotnikach
Krzysztof Krawczyk został pochowany w Grotnikach
Źródło zdjęć: © akpa

14.04.2021 09:45

Śmierć Krzysztofa Krawczyka, który zmarł po długiej walce z chorobą, poruszyła cały kraj. Legendarny polski artysta spoczął na cmentarzu w Grotnikach, gdzie mieszkał przez ostatnie trzydzieści lat. Przy grobie piosenkarza wciąż gromadzą się jego fani. To, co zastał tam jeden z reporterów, wzrusza do łez.

Krzysztof Krawczyk odszedł 5 kwietnia. Piosenkarz zaledwie kilka dni wcześniej wyszedł ze szpitala po - jak się wydawało - wygranej walce z koronawirusem. I choć wydawało się, że z artystą jest już wszystko w porządku, na fanów i rodzinę muzyka spadła okrutna wiadomość - Krzysztof Krawczyk zmarł po tym, jak jego stan nagle zaczął się pogarszać. Mimo wysiłków lekarzy muzyka nie udało się uratować. O śmierci legendarnego artysty poinformował jego manager, Andrzej Kosmala.

Ostatnie chwile artysty

Przy artyście do samego końca czuwała jego ukochana małżonka Ewa Krawczyk. Jedne z ostatnich słów artysty - "Moja kochana laleczko" - były skierowane właśnie do niej. Małżeństwo przeżyło wspólnie 40 lat.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się 10 kwietnia. Uroczystość miała charakter państwowy, a artystę pożegnano z największymi honorami. Ze względu na pandemię koronawirusa do świątyni, w której odbywała się msza pogrzebowa, mogło wejść niewielu żałobników, więc mnóstwo fanów muzyka postanowiło przyjść na cmentarz, w którym został pochowany. W Grotnikach, gdzie spoczął Krzysztof Krawczyk, cały czas pojawiają się jego sympatycy, który chcą zapalić na grobie ulubionego muzyka znicz. Reporterzy "SuperExpressu" na cmentarzu w Grotnikach zastali wzruszający widok: grób artysty jest cały w kwiatach oraz świeczkach...

Cały czas w miejscu jego pochówku gromadzą się kolejne osoby, które w przejmującej ciszy zapalają znicze, modlą się, oddają hołd wielkiemu artyście. Nad jego mogiłą powiewa czerwony balonik z napisem „I love you”, a obok leży wieniec z szarfą, na której możemy przeczytać: „Krzysiu, płyniesz w piękny rejs”… – czytamy w "SuperExpressie".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także