Te 4 kluczowe koncepcje decydują o tym, jak dobieramy się w pary

Większość z nas zastanawia się, dlaczego niektórych mężczyzn pożądamy, a inni są nam całkowicie obojętni. Okazuje się, że jest kilka kluczowych teorii, zgodnie z którymi dobieramy się w pary. To, z kim się wiążemy, zależy od czynników związanych z biologią, dopasowania pod względem urody, wzorców z przeszłości i podobieństw związanych m.in. z charakterem, zainteresowaniami i sposobem bycia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak łączymy się w pary?
Jak łączymy się w pary? (Pixabay.com)
WP

Koncepcja dopasowania urodą

Jak łatwo zauważyć, często dobieramy się w pary na zasadzie podobieństwa zewnętrznego. Zdarza się, że partnerzy wyglądają jak rodzeństwo. Widać też między nimi podobieństwo pod względem atrakcyjności fizycznej. Takie osoby podświadomie szukają kogoś na wzór siebie.

WP

Koncepcja wzorów z przeszłości

Według tej koncepcji łączymy się w pary, szukając kogoś, kto wyznaje podobne wartości. W tym przypadku istotną rolę odgrywa nasze dzieciństwo i zasady, które wpoili nam rodzice. Z pewnością spotkałaś się z twierdzeniem, że mężczyźni szukają kobiet podobnych do swoich mam, a kobiety starają się znaleźć mężczyzn na podobieństwo własnych ojców. Robią to często nieświadomie.

para w łóżku 123RF.COM
Podziel się
WP

Koncepcja podobieństw

Ta koncepcja w przeciwieństwie do koncepcji dopasowania urodą, polega na dobieraniu się w pary na zasadzie podobieństw związanych z naszymi cechami wewnętrznymi, takimi jak: charakter, sposób bycia czy nawet pasje. Poza tym, ogromną rolę odgrywają tu: wiek, wykształcenie, poglądy i status społeczny. Naukowcy twierdzą, że im więcej między nami podobieństw, tym lepiej.

Koncepcja biologiczna

Zgodnie z tą teorią, szukając partnera, bierzemy pod uwagę czynniki świadczące o jego wysokiej płodności. Chęć przetrwania gatunku jest bowiem wpisana w naszą naturę. Wynika z tego, że mężczyzna szuka kobiety, której cechy rozrodcze wskazują na możliwość urodzenia zdrowego dziecka. Zaś kobieta szuka odpowiedzialnego mężczyzny, który będzie w stanie zaopiekować się potomstwem.

Warto dodać, że te cztery teorie w trakcie poszukiwań drugiej połówki często się przenikają. Zdarzają się też wyjątki, kiedy przyciągamy się na zasadzie przeciwieństw. A ty na jakie cechy partnera zwracasz największą uwagę?

WP

Polecamy także: Przez Zespół Downa nie dawali im szans. Po 22 latach są w szoku

Zobacz też: Kosmetyki inne niż wszystkie. Takie mogła stworzyć tylko Kat Von D!

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP